Reklama

Kibice walczą o przyszłość Stali Mielec. Rusza akcja "Robię to #DlaSTALI Mielec"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

Kibice walczą o przyszłość Stali Mielec. Rusza akcja "Robię to #DlaSTALI Mielec" - Zdjęcie główne

Rusza akcja Robię to #DlaSTALI Mielec | foto Grzegorz Lipiec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Sytuacja finansowa ekstraklasowej Stali Mielec jest dramatyczna. Sam prezes Jacek Klimek wskazuje, że bagaż 5 milionów złotych długu nie pozwala na swobodne funkcjonowanie klubu. Jak na razie Stal czeka na możliwe wsparcie ze strony samorządu, ale także i kibice zamierzają działać.

Informacje, które docierają do opinii publicznej nie są radosne. Jak na razie pomoc finansowa dla Stali Mielec ze strony samorządu ma więcej znaków zapytania niż pewników. Klub zwrócił się do urzędu miejskiego o pożyczkę w wysokości 5 milionów złotych. Jak na razie urzędnicy wskazali, że tak wysokie wsparcie nie jest możliwe. Na kolejnej sesji rady miejskiej temat został "rozmyty", powołano komisję i ścieżki wsparcia dla klubu cały czas się kurczą. Pożyczka - nie jest realna bez zabezpieczenia ze strony innej firmy, zakup akcji przez samorząd - wątpliwy, a kolejna dotacja - niemożliwa.

Czas płynie, a wkrótce może się okazać, że dziura w budżecie będzie gwoździem do trumny biało-niebieskich. Kibice nie chcą do tego dopuścić. Właśnie ruszyła zbiórka pieniędzy w internecie pod nazwą "Robię to #DlaSTALI Mielec". Pomysłodawcą takiej formy wsparcia jest Alan Rosenbeiger.

- Chcę zaangażować w pomoc dla klubu wszystkich. Władze samorządową, autorytety sportowe, influencerów pochodzących z Mielca, dziennikarzy, stowarzyszenia, fundacje, księży, a przede wszystkim sam klub, środowiska kibiców oraz mieszkańców miasta, regionu, być może Polonii w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Tylko tak możemy pomóc Stali. 

- mówi Alan Rosenbeiger.

Do zebrania jest milion złotych!

- Prawda jest taka, że kwota jaką chcemy uzbierać jest magiczna, wręcz niemożliwa. Ale nigdy nie wiadomo, jakie drzwi się otworzą w czasie zbiórki. Zatem wszystkie ręce na pokład! Zróbmy trochę hałasu: "Razem Po Dawny Blask".

- wskazuje nasz rozmówca.

Redakcja Korso24.pl już zapowiedziała, że aktywnie będzie wspierać całą inicjatywę. Mamy już nawet jeden klubowy gadżet, który trafi na licytację.

TUTAJ MOŻESZ WPŁACAĆ PIENIĄDZE I POZNAĆ SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE AKCJI

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy