Reklama

Prezes Stali Mielec Jacek Klimek znalazł się pod gradem pytań radnych. Co dalej z pomocą dla klubu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamila Bik

Prezes Stali Mielec Jacek Klimek znalazł się pod gradem pytań radnych. Co dalej z pomocą dla klubu? - Zdjęcie główne

Czy miasto wesprze Stal Mielec? | foto Kamila Bik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Prezes PGE FKS Stali Mielec Jacek Klimek zwrócił się do samorządu miasta Mielca z prośbą o udzielenie klubowi pożyczki w wysokości 5 milionów złotych. Podczas dzisiejszej (30 września) sesji rady miasta Mielca, prezydent określił stanowisko miasta, jednak nie podał ostatecznej decyzji.

Ekstraklasowa Stal Mielec jest w trudnej sytuacji finansowej. Bez pomocy ze strony samorządu może dojść do katastrofy. Dlatego prezes Stali Mielec Jacek Klimek, w liście, który trafił do mieleckich samorządowców, zwrócił się o pożyczkę. Wskazał, że powody problemów finansowych to mniej lub bardziej trafne decyzje podjęte przez poprzednie władze. Dotyczyły one "transferów, prowizji dla menadżerów, podpisanych bardzo niekorzystnych z punktu widzenia klubu, długoterminowych kontraktów, w tym tych z kolejnymi trenerami, ale także w związku z olbrzymimi, powstającymi przez ostatnie lata długami wobec ZUS, Urzędu Skarbowego".

CZYTAJ TAKŻE:

Pierwsze rozmowy dotyczace wsparcia klubu rozpoczęły się już w maju tego roku. Zarówno ze strony gminy jak i klubu odbywały się spotkania robocze by znaleźć rozwiązanie tej sprawy. Pod uwagę brane były różne rozwiązania: zakup logo FKS Stal Mielec, zwiększenie dotacji promocji poprzez sport, zwiększenie reklamy logo miasta Mielca na sprzęcie treningowym zawodników.

Po analizie przedstawionych dokumentów, skierowano wniosek o wycenę wartości rynkowej klubu. - Zgodnie z umową, wycena rozpocznie się 1 października i zakończy w przeciągu miesiąca - podsumował prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

- Taka wycena jest nam konieczna gdyż musimy sprawdzić czy klub jest wypłacalny - poinformowała skarbnik miasta Anna Kobylarz.

Równocześnie rozpatrywane było udzielenie pozyczki, która jest możliwa, ponieważ reguluję ją ustawa o pożyczkach ze środków publicznych. Jednocześnie informuję ona o tym że pożyczka musi służyć interesowi publlicznemu.

Na podstawie dostępnej analizy finansowej miasto może udzielić pożyczki w wysokości do 2 milionów złotych z terminem spłaty do 24 miesięcy. - Władze miasta są gotowe wspomóc klub FKS Stal Mielec, jednak działania muszą odzwierciadlać możliwości finansowe naszego miasta - zakończył Wiśniewski. - Klub był i  jest dobrą wizytówką miasta i mam nadzieję, że nadal nią będzie.

Ostatecznie powołano komisję, która ma zająć się wypracowaniem pewnych decyzji. Co ciekawe ma ona się zająć nie tylko piłkarską Stalą, ale także sytuacją piłkarzy ręcznych z Mielca, którzy wysłali pismo do rady z prośbą o wsparcie w wysokości... 2,5 miliona złotych. W skład komisji wchodzić będą: Radosław Swół, Wiesław Truniarz, Zdzisław Nowakowski, Jarosław Szczerba i Robert Wójcik.

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy