Reklama

Borys Budka w Rzeszowie: - Przełożenie daty wyborów przez PiS świadczy o ich słabości [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: czw, 29 kwi 2021 22:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Kampania wyborcza w Rzeszowie trwa w najlepsze. W czwartek stolicę województwa podkarpackiego odwiedzili kolejni liderzy Platformy Obywatelskiej, którzy wspierają Konrada Fijołka w batalii o fotel prezydenta miasta. W przemówieniach liderów opozycji nie zabrakło "wycieczek" w stronę Prawa i Sprawiedliwości.

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zebrała się w Rzeszowie. Wcześniej liderzy opozycji z Borysem Budką oraz Rafałem Trzaskowskim na czele wspomagali Konrada Fijołka w kampanii wyborczej na prezydenta stolicy Podkarpacia.

CZYTAJ TAKŻE:

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jasno wskazał, że Konrad Fijołek to dla stolicy Podkarpacia najlepszy wybór.

- Jest z tym miastem związany od urodzenia i od lat aktywnie pracuje w samorządzie. Każda rozmowa z Konradem pokazuje, że dla niego naprawdę Rzeszów jest najważniejszy. 

- powiedział.

- Konrad Fijołek jest najlepszym kandydatem i może liczyć na nasze wsparcie. Rzeszów może się stać symbolem nadziei i tego, że Polska może być inna. Silny samorząd to silna Polska. Dobry gospodarz to gwarancja rozwoju miasta! Rządzący przesuwają termin wyborów na czerwiec, a to świadczy o ich słabości.

- mówi Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Fijołek krótko komentuje zamieszanie ze zmianą daty wyborów.

- Obóz rządzący zlekceważył rzeszowian i bo bez żadnych argumentów i tłumaczeń przełożył wybory. Byliśmy gotowi na maj, jesteśmy gotowi na czerwiec. To miesiąc symbol, który kojarzy się z wolnością. Powrót Polski do wolności rozpocznie się w Rzeszowie, głęboko w to wierzę.

- zapewnił.

PIENIĄDZE NIE TYLKO DLA WYBRANYCH

O Polsce w wymiarze lokalnym była także mowa w chwili krytykowania rządowego Krajowego Planu Odbudowy.

- Chcemy ustawą zagwarantować, że te unijne pieniądze zostały wydane uczciwie, transparentnie i sprawiedliwie. Aby nie podzieliły losu tych wszystkich "planów lokalnych", które rząd rozdawał tylko wybranym. Wielokrotnie mówiliśmy, głosem polskich samorządowców, że te środki muszą być gwarantowane w całej Polsce.

- dodał Budka.

Poniżej zapis całej konferencji prasowej.

 

RADA NA PODKARPACIU

Liderzy Platformy Obywatelski mieli w Rzeszowie jeszcze zaplanowane posiedzenie Rady Krajowej. Przemówienia przewodniczącego Borysa Budki, prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz wiceprezydent Kielc Agaty Wojdy można było zobaczyć na Facebooku.

Oczywiście dostało się mocno rządzącym z Prawa i Sprawiedliwości.

- Wszyscy widzimy, że obecna władza traktuje Polskę Lokalną jak zło konieczne. Jako Platforma Obywatelska będziemy dalej konsekwentnie wprowadzać decentralizację państwa. Decyzję muszą zapadać jak najbliżej obywateli. Dziś niezbędne jest zapewnienie niezależności finansowej samorządom, tak by nie musiały obawiać się kaprysów władzy. Zbudujemy mechanizmy skutecznej współpracy samorządów z instytucjami rządowymi. 

- mówił Borys Budka.

Platforma wkrótce chce pokazać Polakom swój pomysł na kraj.

- Już niedługo wspólnie wyruszymy w Polskę. To właśnie my podniesiemy kraj z zapaści - przywrócimy naszej ojczyźnie praworządność, przywrócimy odpowiedzialność ludzi władzy, mechanizmy demokratyczne i poczucie wspólnoty. Rozliczymy wszystkich, którzy w ostatnich latach złamali prawo. Zbudujemy społeczeństwo dumnych liderów Unii Europejskiej. W Polsce znów będzie miejsce dla każdego.

- zapowiada lider PO.

 

JEDNA TURA?

Najnowszy sondaż w dniach 22-25 kwietnia przeprowadził Instytut Badań Samorządowych. Na zlecenie LokalnaPolityka.pl zapytał 501 rzeszowian (metoda telefoniczna) na kogo oddaliby swój głos w pierwszej turze przyspieszonych wyborów na prezydenta Rzeszowa. Wygrał i to z dużą przewagą Konrad Fijołek, uzyskując 47,43 proc. poparcia wśród mieszkańców miasta. Druga Ewa Leniart (popierana przez Prawo i Sprawiedliwość) może liczyć na zaledwie 13,25 proc. głosów. Marcin Warchoł (popierany przez Tadeusza Ferenca) ma 12,41 proc. poparcia. Grzegorz Braun, poseł Konfederacji uzyskał 10,03 proc. głosów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy