Reklama

Pieniądze politycznie podzielone! Kto został poszkodowany?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPRM

Pieniądze politycznie podzielone! Kto został poszkodowany? - Zdjęcie główne

Mateusz Morawiecki | foto KPRM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rządowy Fundusz Inicjatyw Lokalnych został rozdysponowany. W kolejnej transzy na inwestycje na Podkarpaciu trafiło blisko 140 milionów złotych. Ponownie jednak podział środków wzbudza kontrowersje, bo miasta gdzie rządzą osoby, które nie są związane z Prawem i Sprawiedliwością zostały pominięte.

Ogłoszono wyniki drugiego naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. Tak jak przy pierwszym naborze są kontrowersje.

CZYTAJ TAKŻE:

Jeden z liderów podkarpackiego PiS-u - Krzysztof Sobolewski - na Facebooku promuje ile to pieniędzy z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych trafi do poszczególnych miast i gmin w województwie.

Wśród wniosków, które zyskały uznanie jest wiele ważnych inwestycji, jak choćby 12,5 mln złotych dla Rzeszowa na modernizację Szpitala Miejskiego.

Tak jak przy pierwszym podziale pieniędzy, tak i tym razem 0 złotych trafi do Tarnobrzega, Przemyśla, Krosna, Ustrzyk Dolnych, czy też gminy Korczyna. Co łączy te miejscowości? Fakt, że nie ma tam włodarzy związanych z PiS-em.

- Szanowny Panie Pośle. Ponownie zapytam i ponownie nie otrzymam odpowiedzi. Jakie były kryteria przyznawania środków? Gmina Ustrzyki Dolne znów nie otrzymała ani złotówki. Nie wiem czy Pan wie, ale prawie 70 procent wyborców w gminie oddało swój głos na PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych.

- zapytał na Facebooku posła Krzysztofa Sobolewskiego z PiS, burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy