Reklama

Niemowlak w Oknie Życia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: k_kapica_afk/Polska Press /East News

Niemowlak w Oknie Życia  - Zdjęcie główne

foto k_kapica_afk/Polska Press /East News

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu Około roku może mieć chłopiec, który trafił do Okna Życia prowadzonego przez siostry józefitki w Tarnowie. Jak całą sytuację opisują zakonnice?

W czwartkowe popołudnie w budynku sióstr józefitek w Tarnowie, gdzie znajduje sie prowadzone przez nich Okno Życia, rozległ się dzwonek alarmu. Takie dzownki to rzadkość, ale sygnalizują one, że właśnie ktoś oddał dziecko. Chłopiec był zdrowy i zadbany. To już piąte dziecko oddane anonimowo pod opiekę zakonnic.

CZYTAJ TAKŻE:

- Dziecko było spokojne, dobrze ubrane. Natychmiast zawiadomiłyśmy pogotowie ratunkowe, policję, ośrodek adopcyjny i MOPS. Szybko przybyło pogotowie, by zbadać dziecko. Wszystkie funkcje życiowe były na wysokim poziomie. Dziecko zostało zabrane do szpitala.

- informuje jedna z sióstr cytowana przez Katolicką Agencję Informacyjną.

Jak mówiły zakonnice, w wypowiedzi na KAI:

- W czwartek czcimy naszego założyciela św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Oddajemy to dziecko w opiekę Panu Bogu za przyczyną naszego Założyciela. Ks. Gorazdowski założył we Lwowie dom dla samotnych matek i tzw. "podrzutków". Właśnie rozpoczęłyśmy nowennę, żeby dziecko trafiło w dobre ręce.

Okna życia istnieją w Polsce już kilkanaście lat. To bezpieczny i anonimowy sposób, gdzie w wyniku różnych przesłanek, rodzice dziecka mogą je oddać pod opiekę innych osób. Po całej procedurze administracyjno - prawnej oddane dziecko trafia do domu dziecka lub do adopcji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy