Reklama

Dwa lata Męskiego Różańca w Przemyślu oraz Rzeszowie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie "Jesteśmy mężczyznami, którzy pragną wypełnienia woli Maryi – naszej Matki i Królowej. Pragniemy czynić dokładnie to, o co nas wszystkich prosiła i nieustannie prosi." Tak o sobie mówią i piszą przedstawiciele Męskiego Różańca.

1 maja 2021 roku przypadała druga rocznica powstania w Przemyślu inicjatywy Męskiego Różańca. Grupa mężczyzn mająca szczególne nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny zbiera się co miesiąc, od 1 maja 2019 roku, w każdą pierwsza sobotę miesiąca. Całą inicjatywą kieruje Dariusz Lasek - nauczyciel i radny miejski

CZYTAJ TAKŻE:

Przemyska grupa spotkała się na procesji z Kościoła Franciszkanów do Kościoła pw. Świętej Trójcy. Odbyła się również procesja do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Warto dodać, że Przemyśl nie jest jedynym miejscem na Podkarpaciu gdzie działają takie inicjatywy. Męski Różaniec mamy w Dębicy oraz Rzeszowie. Także 1 maja, ale ulicami Rzeszowa przeszli mężczyźni w ramach akcji Męski Różaniec. Celem ich pielgrzymki był kościół św. Józefa na osiedlu Staromieście w Rzeszowie. W nabożeństwie uczestniczyło ponad 50 mężczyzn, wśród nich byli członkowie Bractwa św. Józefa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy