Reklama

Śmierć żołnierza przy granicy z Białorusią! Poznaliśmy przyczynę zgonu wojskowego z rzeszowskiej 21. Brygady Strzelców Podhalańskich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wojsko Polskie

Śmierć żołnierza przy granicy z Białorusią! Poznaliśmy przyczynę zgonu wojskowego z rzeszowskiej 21. Brygady Strzelców Podhalańskich - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Wojsko Polskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju Znane są już wyniki sekcji zwłoki 40-letniego żołnierza 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Wojskowy był pijany, a w jego organizmie było aż 3,61 promila alkoholu. Poznaj kolejne fakty.

40-letni żołnierz z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich zmarł w nocy z 6 na 7 listopada na terenie wojskowego kampusu w Kopytowie w województwie lubelskim.

- Sekcja zwłok wykluczyła zgon z powodu urazu mechanicznego. Przyczyną zgonu było gwałtowne uduszenie się w następstwie zatkania dróg oddechowych treścią wymiotną osoby będącej w stanie upojenia alkoholowego. W organizmie żołnierza stwierdzono 3,61 promila alkoholu - mówi na łamach portalu polsatnews.pl zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Lublinie do spraw wojskowych pułkownik Robert Dąbek.

Śledztwo jest zatem prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci żołnierza. Wiadomo, że żołnierz podlegał 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach i w chwili zgonu nie był na służbie. Nie wykonywał także bezpośrednio żadnych obowiązków związanych z ochroną granicy polsko-białoruskiej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy