Reklama

Polskę zaleje fala protestów! Poznaj szczegóły

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: News4Media

Polskę zaleje fala protestów! Poznaj szczegóły - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto News4Media

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju Przez Polskę przetoczy się wkrótce fala protestów, sparaliżować cały kraj chcą nie tylko rolnicy, którzy już organizują strajki ostrzegawcze.

W środę rolnicy manifestowali, czekając na przybycie premiera Mateusza Morawieckiego. Protest polegał na blokowaniu drogi krajowej nr 12 w miejscowości Rękoraj na odcinku między Piotrkowem Trybunalskim i Serockiem. W akcji brali udział rolnicy z transparentami (m.in. z hasłami: "Wojna o wieś" i "Politycy niszczą polską wieś") oraz kilkadziesiąt ciągników. Następnego dnia protestujący przenieśli się kilkaset metrów dalej na rondo, na którym krzyżują się drogi krajowe nr 12 i nr 91 oraz droga ekspresowa S8.

CZYTAJ TAKŻE:

Rolnicy chcą rozszerzyć swoją akcję protestacyjną na całą Polskę.

- Żarty się skończyły. Planujemy paraliż całego kraju.

- zapowiedział lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

Protestujący swoimi działaniami chcą pokazać swoje niezadowolenie wobec polityki rolnej prowadzonej przez rząd. Przekonywali, że w ten sposób chcą zwrócić uwagę na problemy producentów żywności, w tym głównie trzody chlewnej.

Medycy, fizjoterapeuci i wypowiedzenia

 

Pracownicy ochrony zdrowia w całej Polsce zapowiedzieli protest. 11 września do Warszawy zjadą się wszyscy przedstawiciele zawodów medycznych.

Biały personel domaga się:

  • wzrostu nakładów na system opieki zdrowotnej do wysokości 8 proc. PKB,
  • zwiększenia wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia do poziomów średnich w krajach UE,
  • zwiększenia liczby finansowanych świadczeń dla pacjentów oraz poprawę dostępności świadczeń dla pacjenta,
  • podwyższenia jakości świadczeń dla pacjentów,
  • zwiększenia liczby pracowników pracujących w systemie ochrony zdrowia do poziomów średnich w krajach UE.
Wielka manifestacja to nie wszystko. Większy problem jest z ratownikami medycznymi, którzy w całej Polsce składają wypowiedzenia lub przedstawiają zwolnienia lekarskie.

- Tak wygląda 145 wypowiedzeń złożonych przez ratowników medycznych z WSPR w Białymstoku. Lawina przetacza się przez całą Polskę. To naprawdę niebezpieczna sytuacja. Czy ktoś to w końcu zauważy?

- pyta Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych.

 

Protest pracowników sądownictwa i prokuratury

 

Dość już mają również pracownicy sądownictwa i prokuratury, którzy protestowali przed gmachem Kancelarii Premiera. Jak podaje serwis money.pl, przed budynkiem KPRM stanęła też dwumetrowa lodowa rzeźba Temidy, która topiła się w słońcu. Figura – jak mówili manifestujący - symbolizuje planowane zamrożenie płac i jego skutki.

Pracownicy ZUS zablokują wypłacanie emerytur?

 

Swoje warunki stawiają również pracownicy ZUS, którzy mówią o strajku, a to z kolei może sprawić, że nie będzie miał kto wypłacać świadczeń emerytom i rencistom. Związkowcy z ZUS mają listę 12 żądań, a kierownictwo instytucji już odpowiada, że wszystkich spełnić nie może.

CZYTAJ TAKŻE:

- Informujemy, iż w przypadku niespełnienia powyższych żądań po upływie 14 dni od dnia rozpoczęcia sporu zbiorowego, ZZP ZUS zastrzega prawo do zorganizowania strajku, w tym strajku ostrzegawczego.

- to tylko fragment pisma, jakie działające w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych związki zawodowe wysłały do prezes tej instytucji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy