Reklama

Reklama

Wypłaty emerytur czy rent zagrożone! Pracownicy ZUS chcą strajkować

Opublikowano: czw, 5 sie 2021 13:00
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Wypłaty emerytur czy rent zagrożone! Pracownicy ZUS chcą strajkować - Zdjęcie główne

foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Kraju Jeżeli nikt nie pochyli się nad żądaniami pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych grozi nam paraliż dotyczący między innymi wypłaty świadczeń emerytalnych czy rentowych.

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mówią "dość tego" żądają podwyżek. Jak mówią ich praca, niekiedy po 12 godzin, z zastraszaniem i presją przełożonych, za niewielkie pensje, zbliżone nawet do najniższej krajowej, jest niegodna. W Zakładzie powstała więc organizacja związkowa pod nazwą Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa.

CZYTAJ TAKŻE:

SKANDAL! KOLEJNY SKOK NA KASĘ! POLITYCY OTRZYMAJĄ NASTĘPNE PODWYŻKI!

Pracownicy ZUS domagają się przede wszystkim podwyżek i to nie małych, bo w wysokości 1000 zł netto. Dodatkowo żądają likwidacji przymusowych nadgodzin oraz chcą dodatkowych płatnych dni urlopu - półrocznego dla pracowników sali obsługi klientów oraz centrum obsługi telefonicznej, a trzymiesięcznego dla pozostałych pracowników. Urlop miałby być udzielany w celu „poratowania zdrowia”. 

Związkowcy ZUS stawiają sprawę jasno - jeżeli nas nie posłuchacie, jesienią dojdzie do paraliżu urzędu, odpowiedzialnego za wypłaty wielu świadczeń dla milionów Polaków. Jak podkreślał w rozmowie z Super Expresem Piotr Szumlewicz, członek Związkowej Alternatywy, to może z kolei grozić paraliżem państwa. Przyznał, że wtedy ZUS wstrzyma wypłatę emerytur i rent, a także innych świadczeń. Jak podkreślił, pracownicy ZUS chcą, by rząd zdawał sobie sprawę, że osoby zatrudnione w Zakładzie doskonale wiedzą, jak kluczową instytucją – dla funkcjonowania państwa – jest ZUS.

Ale to nie wszystko, bo zagrożone są także wypłaty tak zwanych czternastek. Te według zapowiedzi mają być realizowane w listopadzie bieżącego roku. 

Mimo głośnych apeli związkowców z ZUS, nikt z polskiego rządu nie odniósł się do ich postulatów. Wydaje się jednak, że tak wygórowane oczekiwania strony związkowej są niemożliwe do zrealizowania

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.