Reklama

TVN kontra TVP. Mocny materiał o bezstronnej telewizji publicznej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: screen z materiału Jakuba Soboniewskiego z Faktów TVN z dnia 28.07.2021r.

TVN kontra TVP. Mocny materiał o bezstronnej telewizji publicznej - Zdjęcie główne

foto screen z materiału Jakuba Soboniewskiego z Faktów TVN z dnia 28.07.2021r.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Lex TVN", projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji autorstwa posłów PiS, procedowany jest już w polskim parlamencie. Marek Suski zwraca uwagę, że "TVN powinien brać przykład od TVP", a tymczasem amerykański koncern, pokazuje oglądającym, jakość pracy dziennikarzy telewizji publicznej.

W ubiegły wtorek (27 lipca) sejmowa komisja kultury i środków przekazu przyjęła z poprawkami projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji autorstwa posłów PiS, potocznie nazywany "lex TVN", ze względu na to, że proponowane przepisy uderzają w tę stację telewizyjną. Za projektem opowiedziało się 16 posłów, 12 było przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu. Twarz proponowanej ustawy, Marek Suski, poseł PiS, w jednej z wypowiedzi medialnej, zaznaczył, że "TVN powinien brać przykład od TVP". TVN pokazała zatem, jak bezstronna jest telewizja publiczna. 

W materiale redaktora Jakuba Sobieniowskiego w środowym wydaniu „Faktów”, przedstawiono kompilację fragmentów materiałów „Wiadomości” TVP, z pochwałami działań i obietnic rządu oraz krytyką Donalda Tuska.

- W sejmowej komisji ustawa zyskała większość, ale jeżeli wejdzie w życie, to widzowie stracą wszystko. To państwo macie prawo wyboru. A Jakub Sobieniowski pokaże co wtedy, jak wyboru nie ma.

- zapowiedziała materiał Anita Werner, prowadząca środowe wydanie "Faktów".

- Wypowiedzi Donalda Tuska w języku niemieckim są tam, gdzie umieścili je pracownicy rządowej telewizji. A to tylko niewielka próbka tego, jak i jak często są używane.

- zaznaczył na wstępie Soboniewski.

W materiale "Faktów"
ukazano bezstronność TVP, czyli pochwały polskiego rządu, a krytyczne relacje o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki (m.in. wplatane wiele razy do materiałów jego słowa po niemiecku: głównie „fur Deutschland” i „Danke fur alles”), wydawało się nie miały końca. 

Oto materiał Jakuba Soboniewskiego:

 

Komisja kultury i środków przekazu przed godz. 16 we wtorek 27 lipca zakończyła posiedzenie, podczas którego zajmowała się projektem posłów PiS zmian w ustawie o radiofonii i telewizji, czyli słynne "lex TVN".

W głosowaniu wzięło udział 29 posłów. Za projektem nowelizacji ustawy z poprawkami opowiedziało się 16 posłów, 12 było przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Przyjęta przez komisję poprawka Marka Suskiego zakłada, że wprowadzanych nowelizacją przepisów w sprawie koncesji dla spółek z udziałem kapitałowym osób zagranicznych nie stosuje się do podmiotu z siedzibą w państwie członkowski Europejskiego Obszaru Gospodarczego "pod warunkiem, że osoba taka nie jest zależna, w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych, od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim EOG".

TVN, zarządzany przez amerykański koncern Discovery, po wejściu w życie nowelizacji ustawy, zgodnie z jej zapisami, musiałby odsprzedać 49% swoich udziałów podmiotowi z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Koncesja TVN24 kończy się pod koniec września.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy