Fundacja TVN z pomocą dla szpitali w regionie [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Fundacja TVN z pomocą dla szpitali w regionie [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sto pięćdziesiąt tysięcy złotych otrzymał Szpital Powiatowy w Nowej Dębie od Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Na pomoc mogą też liczyć placówki z Niska, Leżajska i Tarnobrzega. To niezbędne wsparcie do walki z pandemią.

21.04:

O pomocy dla szpitala w Nowej Dębie już informowaliśmy. Fundacja TVN "Nie jesteś sam" wspomoże również kilka innych placówek z północy Podkarpacia. Pieniądze, które trafiły do szpitali w Nisku oraz Leżajsku pochodzą ze zbiórki zorganizowanej podczas akcji #koncertdlabohaterów w Player.pl. Za zebrane pieniądze zakupione zostaną kombinezony, maseczki, gogle, przyłbice, rękawice i czepki. Wsparcie otrzyma również Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu. Trafią tam testy na obecność koronawirusa dla personelu medycznego zakupione dzięki firmie Amazon. Testy dostarczy ogólnopolska sieć laboratoriów diagnostycznych ALAB. Co ciekawe firma ta posiada także mobilne laboratorium w samochodzie.

16.04:

Pismo do prezes Fundacji TVN "Nie jesteś sam" Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z prośbą  o wsparcie finansowe na zakup środków ochrony osobistej i sprzętu medycznego niezbędnego w obecnej sytuacji epidemiologicznej, szpital złożył 6 kwietnia.

- 9 kwietnia dostaliśmy odpowiedź, że otrzymaliśmy 150 tysięcy złotych - mówi Wiesława Barzycka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

Dyrektor przyznaje, że potrzeby szpitala w obecnej sytuacji są duże, póki co jednak podstawowe środki ochrony osobistej nie są największym problemem, bo szpital ma sponsorów, którzy na co dzień mu pomagają. Pomaga też Urząd Wojewódzki. Potrzebny jest za to nowy autoklaw, urządzenie do sterylizacji tkanin i narzędzi chirurgicznych oraz wszelkich instrumentów medycznych. Dzięki wsparciu fundacji, taki zakup będzie możliwy.

Sytuacja szpitala w Nowej Dębie jest stabilna. Wciąż jednak odwołane są planowe zabiegi i przyjęcia, ale na bieżąco przyjmowani są pacjenci potrzebujący natychmiastowej interwencji i pomocy. Działa oddział położniczy. Oddział psychiatryczny przyjmuje pacjentów w nagłym trybie. Do szpitala trafią też pacjenci z objawami infekcji. W specjalnej, izolowanej strefie pobierane są od nich próbki do badań na koronawirusa i tam też chorzy oczekują na wyniki. Dotychczas nie zdarzyło, by u kogoś potwierdzono tu wynik dodatni testu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE