Nabór do służby w BiOSG trwa nieprzerwanie, dając szansę na stabilne zatrudnienie w formacji mundurowej. Tegoroczne egzaminy odbyły się w dniach 21-22 stycznia w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Ale to nie koniec.
Od testu do rozmowy kwalifikacyjnej
Kandydaci musieli wykazać się wiedzą ogólną oraz znajomością języka obcego podczas specjalnych testów. Program egzaminów obejmował również sprawdzian sprawności fizycznej. Proces rekrutacji zwieńczyła rozmowa kwalifikacyjna, podczas której komisja oceniała predyspozycje kandydatów do pracy w Straży Granicznej.
Nowe zasady naboru
Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. W 2025 r. BiOSG przyjmie w swoje szeregi 200 nowych funkcjonariuszy, a najbliższe wcielenie planowane jest na 10 marca
- mówi por. SG Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
Zmiana procedury rekrutacyjnej
Od 22 stycznia 2025 r. obowiązują nowe zasady rekrutacji wprowadzone rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kandydaci po weryfikacji dokumentów przystępują do testu wiedzy, a następnie od razu do rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas rozmowy komisja ocenia nie tylko predyspozycje i motywację, ale również poziom znajomości języka obcego na podstawie przedstawionych dokumentów, takich jak dyplom studiów językowych, ocena z matury czy certyfikaty językowe.
Ostatnie etapy rekrutacji
Osoby, które zdobędą wymaganą liczbę punktów, czeka jeszcze badanie psychofizjologiczne na wariografie oraz komisja lekarska. Praca w Straży Granicznej wymaga również ukończenia kursu podstawowego i podoficerskiego w jednym z ośrodków szkoleniowych. Dopiero po pozytywnym zaliczeniu wszystkich etapów kandydaci rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG.
Szczegółowe informacje o procesie rekrutacji dostępne są na stronie internetowej BiOSG w zakładce "rekrutacja do służby".
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.