Reklama

Seryjny włamywacz złapany na gorącym uczynku. Dokonał 12 kradzieży

Opublikowano: wt, 24 lis 2020 18:43
Autor: | Zdjęcie: KPP Jasło

Seryjny włamywacz złapany na gorącym uczynku. Dokonał 12 kradzieży - Zdjęcie główne

foto KPP Jasło

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 29-letni jaślanin dokonał 12 włamań oraz usiłowań kradzieży z włamaniem. Policjanci z KPP Jasło rozpracowywali go przez kilka miesięcy. W końcu wpadł na gorącym uczynku na osiedlu Baczyńskiego w Jaśle.

Na terenie Jasła od wiosny 2020 roku dokonano serii włamań do piwnic bloków mieszkalnych. Włamywacz okradał je ze wszystkiego, co miało wartość. Najczęściej jego łupem padały elektronarzędzia, markowa odzież i buty, oświetlenie rowerowe, latarki, a nawet przewody elektryczne czy sprzęt wędkarski. Jasielscy mundurowi długo gromadzili materiał dowodowy i wytrwale prowadzili śledztwo, które w końcu osiągnęło pożądany rezultat.

W minioną środę funkcjonariuszom KPP Jasło udało się złapać przestępcę na gorącym uczynku. Około północy, w rejonie jednego z bloków mieszkalnych na jasielskim osiedlu Baczyńskiego zauważyli oni podejrzanego mężczyznę z plecakiem, który wbiegł do klatki schodowej, kierując się w stronę piwnicy. Po chwili okazało się, że to włamywacz, który pozostawał solą w oku policjantów przez kilka miesięcy. Mundurowi ruszyli za nim i zatrzymali go. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Jasła. W jego plecaku policjanci znaleźli pilniki, obcinarki, śrubokrey i inne narzędzia, które służyły do pokonywania zabezpieczeń piwnic. 

29-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, udowodnino mu aż 12 włamań i prób kradzieży. Złożył również wyjaśnienia. Decyzją prokuratury zastosowano wobec niego policyjny dozór. Wkrótce o jego losie zadecyduje sąd.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE