Reklama

Rachunek za prąd i internet zapłaci twój... szef. Szykują się rewolucyjne zmiany w Kodeksie Pracy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Rachunek za prąd i internet zapłaci twój... szef. Szykują się rewolucyjne zmiany w Kodeksie Pracy - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa rzeczywistość na rynku pracy i wzrost liczby osób pracujących zdalnie sprawił, że konieczne są zmiany w prawie. Rząd właśnie szykuje pakiet takich poprawek. Nałożą one na pracodawców kolejne zadania, a pracownicy będą mogli skorzystać z ciekawych rozwiązań. Sprawdź co takiego się zmieni.

Ministerstwo rozwoju przygotowało projekt ustawy na stałe wprowadzający pracę zdalną do polskiego Kodeksu Pracy. Sprawdzamy co takiego się zmieni?

CZYTAJ TAKŻE:

Kiedy już skończy się pandemia COVID-19 praca zdalna nie zniknie. Będzie wykonywana w sposób całkowity lub częściowy, w miejscu wskazanym przez pracownika i uzgodnionym z pracodawcą. Nowością będzie fakt, że pracownik będzie miał 12 dni w roku, kiedy może świadczyć pracę zdalną na żądanie - wystarczy jeden telefon i tyle. W sytuacjach szczególnych - takich jak kolejna epidemia - to szefostwo decyduje o zmianie miejsca wykonywania pracy.

W kodeksie będzie obowiązek pokrycia kosztów z instalacją, serwisem, eksploatacją i konserwacją narzędzi pracy, koniecznych do wykonywania pracy zdalnej, ale również koszty energii elektrycznej oraz dostępu do łączy telekomunikacyjnych. W tym przypadku pracodawca będzie nam dokładał do rachunków za prąd i za internet. Projekt ustawy w tej sprawie trafia teraz do konsultacji, a potem do Sejmu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy