Reklama

Szalejąca drożyzna! Podwyżka kolejnych opłat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Szalejąca drożyzna! Podwyżka kolejnych opłat - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rok 2021 przynosi nam szereg podwyżek. Tak drogo jeszcze nie było! Nie mamy dobrych wiadomości, bo trzeba się przygotować na to, że pewne opłaty będą nam "pożerały" jeszcze większą część domowego budżetu.

Pandemia koronawirusa wstrzymuje gospodarkę, a jednocześnie cały czas słyszymy o wysokiej inflacji i szalejącej drożyźnie. Sprawdzamy, które opłaty wzrosną jeszcze w 2021 roku.

CZYTAJ TAKŻE:

W kwietniu Urząd Regulacji Energetyki zaakceptował nową taryfę na gaz PGNiG Obrót Detaliczny. Średni wzrost opłat za korzystanie z gazu wzrośnie o 5,6 proc. Najbardziej odczują to gospodarstwa domowe, które korzystają z gazu w celu ogrzewania domu i mieszkania. Czeka nas podwyżka od 46 groszy do 8,80 zł w skali miesiąca.

Podwyżka cen prądu też stanie się faktem i wyniesie średnio 3,6 proc. Warto dodać, że dostawcy prądu już dorzucili opłatę mocową. W skali roku możemy zapłacić więcej nawet 142 zł. To nie jest koniec złych wiadomości, bo Ministerstwo Klimatu i Środowiska kończy pracę nad projektem nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń z tytułu zaopatrzenia w ciepło. Co to oznacza? Tak, zapłacimy więcej za ogrzewanie naszych domów. Rachunki mogą wzrosnąć nawet od 5 do 10 proc.

Na koniec dodajmy do tego blisko 20 proc. wzrost cen za dostarczanie wody! Jak informuje spółka Wody Polskie aż 90 proc. samorządów w swoich wnioskach taryfowych zakłada potrzebę podwyżek. Nie mamy zatem dobrych wieści. To wszystko potem przekłada się na droższe zakupy żywności oraz pozostałe usługi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy