Reklama

Wzrost cen najwyższy od 19 lat!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Wzrost cen najwyższy od 19 lat! - Zdjęcie główne

foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamy najwyższą inflację w Unii Europejskiej. Wzrost cen w październiku 2020 r. według Eurostatu wyniósł u nas 3,8 proc. To drugi miesiąc po wrześniu gdzie jesteśmy liderem w tej niechlubnej statystyce. Mamy najwyższy wzrost cen od 19 lat. Sprawdzamy jakie ceny wzrosły w 2020 roku i jak to będzie się kształtowało w 2021 roku.

W październiku w całej Unii Europejskiej ceny wzrosły o 0,3 proc. czyli tyle samo co we wrześniu. Z kolei w Polsce ceny rosną szybciej. Z wyłączeniem żywności i energii najszybciej od 19 lat!

W kończącym się roku do najbardziej drożejących usług należał wywóz śmieci - o 50,4 proc. więcej rok do roku. W górę poszły też usługi kanalizacyjne, prąd, cena zaopatrywania w wodę. Nośniki energii z wyłączeniem paliw płynnych zdrożały o 4,6 proc. rok do roku. Ogółem koszty użytkowania domu wzrosły o 7,3 proc. rok do rok. Drożała też żywność, która ma duży wpływ na nasze portfele, bo o 2,8 proc. rok do roku. Najbardziej drożały owoce, o 13,5 proc. rok do roku, a także  pieczywo ( o 8,4 proc.), ryż (o 7,7 proc.), wędliny (o 7,6 proc.).

Prognozy dotyczące cen w Polsce w 2021 roku nie są dobre. Już wiadomo, że w przyszłym roku wzrosną ceny, o których decydują samorządy lub państwo. Między innymi wzrośnie podatek od nieruchomości, który dotyczy każdego kto ma dom, mieszkanie, działkę, garaż, budynek, w którym prowadzi działalność gospodarczą. Drożej zapłacimy za towary kupowane w sklepach w związku z planowanym wprowadzeniem w 2021 roku podatku handlowego. (...)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE