reklama

Pół roku po ataku w Strefie Gazy: Co wiemy o śmierci Damiana Sobola?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB - archiwum prywatne

Pół roku po ataku w Strefie Gazy: Co wiemy o śmierci Damiana Sobola? - Zdjęcie główne

Prokuratura czeka na międzynarodową pomoc | foto FB - archiwum prywatne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościProkuratura Okręgowa w Przemyślu nadal czeka na informacje od władz Izraela i Autonomii Palestyńskiej w sprawie śmierci Damiana Sobola. Polski wolontariusz zginął podczas ataku sił izraelskich na konwój humanitarny World Central Kitchen w Strefie Gazy na początku kwietnia 2024 r.
reklama

Śledczy w Przemyślu intensywnie pracują nad wyjaśnieniem okoliczności śmierci polskiego wolontariusza. Prokuratura już zrealizowała większość możliwych czynności na terenie Polski.

reklama

Międzynarodowe wsparcie kluczowe dla śledztwa

Aktualnie w śledztwie Prokuratury Okręgowej w Przemyślu prowadzonym w sprawie zabójstwa z użyciem materiałów wybuchowych obywatela polskiego Damiana Sobola w nocy z 1 na 2 kwietnia 2024 roku w Strefie Gazy, zrealizowano większość czynności możliwych do wykonania na terenie Polski

- informuje Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Prokuratura analizuje australijski raport

Śledczy obecnie analizują "Publiczny Raport Specjalnego Doradcy Australijskiego Rządu" dotyczący reakcji rządu Izraela na atak. Dokument powstał w związku ze śmiercią obywatelki Australii w tym samym zdarzeniu.

reklama

Dotychczas nie przekazano informacji o postępach w realizacji wniosków o pomoc prawną skierowanych do organów Izraela i Autonomii Palestyńskiej

- podkreśla Pętkowska.

Prokuratura wystosowała również wniosek o międzynarodową pomoc prawną do Stanów Zjednoczonych, skąd pochodzi jeden z pokrzywdzonych i gdzie znajduje się siedziba World Central Kitchen.

Współpraca z międzynarodową komisją

Śledztwo w sprawie śmierci polskiego wolontariusza wspiera Międzynarodowa Komisja Humanitarna ds. Ustalania Faktów z siedzibą w Bernie. Organizacja posiada status obserwatora ONZ i pomaga państwom w przestrzeganiu międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych.

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo