Reklama

Pielęgniarki na Podkarpaciu powiedziały "dosyć" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 7 cze 2021 11:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek po polskich ulicach przetoczyła się fala strajków pielęgniarek i położnych. W sumie w strajku ostrzegawczym wzięły udział pracownice i pracownicy z około 40 szpitali z całego kraju. Sprawdzamy jak wygląda sytuacja na Podkarpaciu.

Halina Kalandyk, przewodnicząca Regionu Podkarpackiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych podkreśla, że pielęgniarki z województwa dołączyły do strajku w ramach akcji solidarnościowej. Pielęgniarki i położne z każdej placówki będą wychodzić do organów założycielskich, czyli starostów, marszałków.

CZYTAJ TAKŻE:

- Były także pikiety przed szpitalami. Największa pikieta w województwie odbyła się w Rzeszowie pod Urzędem Marszałkowskim. Pojawiło się tam 200 osób.

- dodaje Kalandyk.

Pikiety pod szpitalami odbyły się między innymi w Tarnobrzegu, Przemyślu, Kolbuszowej. W Sanoku pielęgniarki strajkowały na Rynku, a w Stalowej Woli akcja ograniczyła się do rozdawania ulotek i kilku banerów przy lecznicy. Co najważniejsze nigdzie na Podkarpaciu pielęgniarki nie odchodziły od łóżek pacjentów.

Głównym powodem akcji strajkowej i protestów jest ustawa Niedzielskiego, która nie gwarantuje stabilnych zasad wzrostu wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych. Brakuje także zachęt dla młodych. Związek zawodowy dąży do tego, aby wysokość zarobków pielęgniarek i położnych nie zależała tylko od wykształcenia, lecz także od doświadczenia zawodowego. Nie są wykluczone kolejne akcje protestacyjne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy