Reklama

Pielęgniarki szykują się do strajku. Czy jest szansa na porozumienie z resortem zdrowia?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Strajk Pielęgniarek

Pielęgniarki szykują się do strajku. Czy jest szansa na porozumienie z resortem zdrowia? - Zdjęcie główne

foto Strajk Pielęgniarek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dotychczasowa formuła dialogu z ministrem zdrowia wyczerpała się - wskazują pielęgniarki. Czy to oznacza, że już wkrótce odejdą od łóżek chorych? Sprawdzamy jak będzie wyglądał zbliżający się strajk.

We wtorek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. To wszystko przez fiasko rozmów z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim dotyczącymi zmian w systemie wynagradzania.

CZYTAJ TAKŻE:

- 7 czerwca 2021 roku przeprowadzony zostanie strajk ostrzegawczy w szpitalach na terenie całej Polski i akcje solidarnościowe wspierające działania pielęgniarek i położnych. Wprowadzane obecnie siłowo rozwiązania płacowe są zaprzeczeniem zapisów Polityki Wieloletniej Państwa na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa, przyjętej przez Radę Ministrów w 2019 roku.

- mówi Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Portal rmf24.pl wskazuje, że hasło strajku będzie brzmiało "Jedna pielęgniarka, jeden etat". Pielęgniarki domagają się od rządu między innymi podwyżek, zachęt dla młodych osób do szkolenia w ich zawodzie i zmian w ustawie o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Wszystko po to aby wysokość ich zarobków nie zależała tylko od wykształcenia, lecz także od doświadczenia zawodowego. Według ustaleń dziennikarzy pielęgniarki 7 czerwca nie wezmą dodatkowych dyżurów, będą tylko w podstawowym miejscu pracy. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy