Reklama

"500 plus" tylko dla zaszczepionych przeciw COVID-19!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

"500 plus" tylko dla zaszczepionych przeciw COVID-19! - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Akcja szczepienia przeciw COVID-19 wzbudza wiele kontrowersji, a dodatkowa gotówka za zaszczepienie się była wskazywana ostatnio jako dobra zachęta do tego, aby jednak "dać się ukłuć".

O tym jakie systemy zachęt do szczepienia przeciw COVID-19 widzą Polacy pisaliśmy już TUTAJ.

Okazuje się, że wizja nagród pieniężnych za wzięcie udziału w akcji szczepienia zyskuje coraz większą popularność i uznanie wśród samorządowców. Stało się tak choćby w Lubartowie w województwie lubelskim. Wójt Krzysztof Kopyść ustanowił nagrody dla lokalnych urzędników samorządowych, którzy poddadzą się szczepieniu. 

Zdaniem samorządowca nagroda finansowa za zaszczepienie ma dwa cele: jak najszybsze wyjście z pandemii oraz zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom gminnych instytucji. Co ciekawe na razie została określona jako "500+", ale może to ulec zmianie, bo wszystko zależy od kondycji finansowej gminy. To też nagroda dla urzędników za brak premii w 2020 roku.

Jak na razie nie mamy żadnych informacji, aby ktoś na Podkarpaciu próbował wprowadzać takie zachęty.

Teraz już napiszemy o programie socjalnym "500 plus". Tak, on też może być wabikiem na to, aby ludzie chcieli się szczepić.

Jak pisze Radio Zet, uzależnienie wypłaty świadczenia "500 plus" od szczepienia miałoby być jednym z pomysłów rządu na pokonanie pandemii. Z programu socjalnego korzysta ponad 3,5 mln dzieci z przeszło 2,3 mln rodzin a to oznacza, że beneficjentami tego programu jest około 5 mln dorosłych. 

Co prawda rząd oficjalnie odcina się na razie od takiego pomysłu.

- Nadmierne różnicowanie statusu osób, które są zaszczepione i tych, które jeszcze nie przyjęły szczepionki, zwłaszcza w sytuacji, kiedy mamy ograniczoną możliwość dostępu do szczepień nie byłoby dobrym rozwiązaniem.

- mówi szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy