Reklama

Gotówka "na zachętę" do szczepienia!

Opublikowano: śr, 30 gru 2020 12:52
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Gotówka "na zachętę" do szczepienia! - Zdjęcie główne

foto Podkarpacki Urząd Wojewódzki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Premia w postaci gotówki" według sondażu przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i SYNO Poland dla "Gazety Wyborczej" skłania ponad 45 procent ankietowanych do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Sondaż przeprowadzony przez UCE RESEARCH i SYNO Poland dla "Gazety Wyborczej" sprawdzał jakie są nastroje Polaków względem szczepienia przeciw COVID-19.

45,1 procent tylu uczestników sondażu stwierdziło, że "premia w postaci gotówki" mogłaby ich przekonać do zaszczepienia się przeciw COVID-19. Wymieniając dalej - zachętą jest brak obowiązku noszenia maseczki w miejscach publicznych, którą wybrało 26,5 proc. badanych. 18,6 proc. osób dałoby się skusić obietnicą ulgi podatkowej. Brak kwarantanny po kontakcie z zakażonym wskazało 13,7 proc. badanych, a możliwość korzystania z opieki publicznej poza kolejnością - 12,7 proc. Po 11,8 proc. ankietowanych wybrało podróżowanie bez obowiązku kwarantanny i darmowe leczenie na czas działania szczepionki. Każdy mógł wskazać kilka zachęt.

Pytano też, czy chcemy się zaszczepić, ale nie mówiono o żadnych zachętach i bonusach. Tu odpowiedzi pozytywne i negatywne podzieliły się niemal po równo - szczepić chce się 43,4 proc. badanych, a przeciwnego zdania jest 43,8 proc. 12,9 proc. nie ma jasnej opinii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy