Reklama

Koperta, która może uratować życie! Sprawdź, dlaczego warto mieć ją w lodówce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: kartazycia.pl

Koperta, która może uratować życie! Sprawdź, dlaczego warto mieć ją w lodówce  - Zdjęcie główne

Taki zestaw powinien znaleźć się w domu każdego seniora | foto kartazycia.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lekarze oraz ratownicy medyczni apelują do seniorów o korzystanie z Kopert Życia. Co to takiego i dlaczego może pomóc w uratowaniu człowieka?

Organizatorzy "Kopert Życia", tłumaczą, że jest to akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych. Polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr PESEL. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.

Informację zamieszczone na karcie są bardzo ważne dla ratowników, którzy po pierwsze, będą wiedzieli, z kim z naszych bliskich skontaktować się w razie potrzeby. Ponadto, będą mieć bardzo istotne wiadomości dotyczące chorób oraz leków, jakie zażywa senior. Organizatorzy tej ogólnopolskiej akcji przekonują, że informacje na temat grupy krwi, przyjmowanych leków czy rozrusznika serca mogą mieć wpływ na ratowanie życia.

Sprawdź, jak prawidłowo wypełnić kartę 

Inicjatywa jest realizowana przez wiele samorządów na terenie całej Polski. Senior, który nie posiada jeszcze Koperty powinna skontaktować się Urzędem Miasta lub Gminy i zapytać, o udział w akcji i możliwość odebrania Koperty. 

Znajdź czas i poświęć możliwie dużo uwagi, by prawidłowo wypełnić kartę informacyjną. Pamiętaj, od tego może zależeć Twoje życie !
Organizatorzy akcji przygotowali specjalny instruktaż, jak prawidłowo wypełnić kartę, tak, aby była ona jak najbardziej przydatna, w przypadku, kiedy musi po nią sięgnąć lekarz, czy ratownik medyczny

  • W rubryce " grupa krwi " gdy nie ma pewności należy wpisać (XXX).
  • W rubryce " jestem uczulony(a) na " gdy nie ma uczuleń należy wpisać (NIE  STWIERDZONO).
  • W rubryce " ile razy dziennie " należy wpisać odpowiednio (1 RANO) - (1 WIECZOREM) - (2 x) - (3 x) - (co 6 godz.)
  • Poproś lekarza prowadzącego  by potwierdził medyczne dane zawarte w karcie podpisem i pieczątką.
  • Sugerujemy włożenie do koperty ksero dowodu osobistego w celu prawidłowej identyfikacji koperty z jej właścicielem.
  • Pamiętaj również by do koperty dołączyć kartę informacyjną z pobytu w szpitalu lub inne istotne dokumenty dotyczące Twojego zdrowia np. wyniki ostatnich badań.
Dla osób pracujących jako kierowcy zawodowi oraz osób wybierających się za granice została stworzona Koperta w wersji angielskiej. Ma ona ułatwić prace służb ratowniczych w innych krajach. Postawienie jak najszybszej diagnozy i zastosowanie trafnego leczenia ma duży wpływ na Twoje bezpieczeństwo i zdrowie - podkreślają pomysłodawcy. (Źródło: Karty Życia)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy