Jak informuje portalobronny, podpisanie listu intencyjnego między firmą a uczelnią otwiera nowy rozdział w historii polskiego lotnictwa wojskowego. Dokument sygnowali Daniel Słowik, Dyrektor Biznesu Remontów i Napraw oraz Customer Service Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów oraz gen. bryg. pil. dr inż. Krzystof Cur, Rektor-Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej podczas XVIII Międzynarodowej Konferencji i Wystawy Lotnictwo Nowej Generacji - pisze Portal Obronny.
Wyjątkowa szansa dla przyszłych pilotów
Pratt & Whitney Rzeszów to wiodąca firma przemysłu lotniczego w Polsce. Swoją działalnością obejmujemy pełny cykl życia silników lotniczych od konstrukcji i rozwoju po produkcję oraz serwis. Nasza współpraca z Wojskową Akademią Lotniczą stwarza wyjątkowe warunki edukacyjne w kraju dla obecnych i przyszłych studentów tej uczelni
- mówi Piotr Owsicki, Prezes i Dyrektor Generalny zakładów Pratt & Whitney w Rzeszowie.
Strategiczna współpraca dla polskiego lotnictwa
Gen. Bryg. Pil. dr inż. Krzysztof Cur powiedział, że Absolwenci Lotniczej Akademii Wojskowejzasilą kadrę wojsk, która będzie odpowiedzialna za utrzymanie i rozwój potencjału Polskich Sił Powietrznych.
Szkolenia prowadzone przez specjalistów z Pratt & Whitney Rzeszów, dadzą kadetom wiedzę z pierwszej ręki na temat silników eksploatowanych w kluczowych misjach dziś i w przyszłości
- dodaje.
Rozwój kompetencji technicznych
Portal Obronny przypomina, że rzeszowskie zakłady Pratt & Whitney produkują zarówno struktury statyczne, jak i krytyczne części wirujące do silników F100. Firma dostarcza również komponenty do F135, najbardziej zaawansowanego silnika myśliwskiego, który napędzi polskie F-35A. W lipcu 2024 roku zakład dostarczył pierwszą partię nowych silników F100 dla polskiej floty F-16, a w listopadzie podpisał list intencyjny z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 2 S.A. w sprawie zwiększenia możliwości napraw i remontów silników F100.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.