Reklama

Boże Narodzenie na obczyźnie. Trudne chwile Polaków na Wyspach Brytyjskich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Boże Narodzenie na obczyźnie. Trudne chwile Polaków na Wyspach Brytyjskich - Zdjęcie główne

foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rząd Wielkiej Brytanii zrezygnował z planów złagodzenia obostrzeń. Jak będą zatem wyglądały święta na Wyspach?

Obszar Anglii został podzielony na cztery poziomy restrykcji. Miejsca, które nie zostały objęte czwartym, czyli najwyższym poziomem restrykcji dają szanse na spotkanie z osobami z maksymalnie dwóch innych gospodarstw domowych, w ramach tak zwanej "świątecznej bańki". Nie mogą natomiast zaprosić do świętowania, ani też dołączyć do świątecznej "bańki" nikogo z obszaru poziomu czwartego.

Zasady dotyczące zgromadzeń dla poziomu czwartego nie ulegają zmianie w okresie Bożego Narodzenia, oznacza to, że jeśli nie mieszkasz w tej strefie nie możesz się zobaczyć z nikim spoza gospodarstwa domowego lub "bańki wsparcia". W żadnej ze stref nie można nocować poza swoim domem.

Od 26 grudnia, kolejne hrabstwa zostaną eskalowane do trzeciego i czwartego poziomu restrykcji, w związku z drastycznym wzrostem liczby zachorowań. Szacuje się, że do najwyższej strefy, trafi 2/3 obszaru Anglii. Według najnowszych danych stale rosnąca liczba przypadków jest silnie powiązana z nowym szczepem koronawirusa. Boris Johnson tłumaczy, że kiedy wirus zmienia metody ataku, należy zmienić metodę obrony. 

Rząd na bieżąco monitoruje dane, kolejny formalny przegląd decyzji w sprawie poziomów ma się odbyć dopiero 30 grudnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy