Reklama

WŁODZIMIERZ BODNAR we włoskim Senacie zachwalał amantadynę [WIDEO, ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 15 wrz 2021 12:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Przemyski pulmonolog Włodzimierz Bodnar mówił o leczeniu koronawirusa we włoskim Senacie. Lekarz z naszego regionu były jedynym przedstawicielem Polski w spotkaniu dotyczącym terapii COVID-19.

Doktor Włodzimierz Bodnar jako pierwszy lekarz w Polsce publicznie wskazał, że leczenie COVID-19 amantadyną to skuteczna metoda. Ten lek w ciągu 48 godzin ograniczał objawy zakażenia koronawirusem, a także powikłania. Przemyski pulmonolog długo pozostawał poza "głównym nurtem". Kolejne fale pandemii zmieniają to podejście.

CZYTAJ TAKŻE:

Wystarczy tylko dodać, że w ostatnim czasie Włodzimierz Bodnar miał zaszczyt gościć we włoskim Senacie.

 

- Jako jedyny lekarz z Polski, Włodzimierz Bodnar, pojechał do włoskiego Senatu i wziął udział w dyskusji na posiedzeniu o skutecznym leczenia COVID-19. Wzięło w nim udział dziesiątki lekarzy, zarówno z Włoch jak i z całego świata. Spotkanie miało na celu: podzielenie się doświadczeniem ze świata i wypracowanie wspólnego zalecenia skutecznych terapii w leczeniu zakażeń SARS-CoV-2, od prewencji przez wczesne leczenie do zaawansowanej postaci choroby, co pozwoliłoby na zakończenie pandemii.

- wskazuje informacja, która pojawiła się na stronie internetowej Przychodni Optima w Przemyślu.

Agencja Badań Medycznych wciąż nie dopuściła amantadyny do leczenia zakażonych COVID-19. ABM ostatni komunikat w tej kwestii przedstawiła w lipcu 2021 roku.

- W chwili obecnej badania są na etapie rekrutacji pacjentów, a w związku ze spowalniającą dynamiką rozwoju pandemii COVID-19 w Polsce, na wyniki badań trzeba będzie poczekać dłużej aniżeli było to wstępnie zakładane.  Warto zaznaczyć, że na ten moment badania nie dają jednoznacznej odpowiedzi co do skuteczności leku lub jej braku i w żadnym wypadku nie zaleca się przyjmowania amantadyny w leczeniu chorych na COVID-19, ze względu na brak dowodów jej skuteczności i potencjalne działania niepożądane. 

- czytamy na stronie internetowej. Badania w kilku ośrodkach medycznych w kraju - w tym także na Podkarpaciu: w Rzeszowie (Uniwersytet Rzeszowski, Kliniczny Szpital Wojewódzki numer 2) i sanockim szpitalu - rozpoczęły się w marcu 2021 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.