Reklama

Szczepienia dzieci przeciw COVID-19! Resort zdrowia wyjaśnia i podaje możliwy czas takiej akcji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PUW

Szczepienia dzieci przeciw COVID-19! Resort zdrowia wyjaśnia i podaje możliwy czas takiej akcji - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto PUW

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych zatwierdził badania kliniczne w zakresie stosowania szczepionki przeciw COVID-19 u dzieci. Ministerstwo Zdrowia potwierdza i podaje możliwy czas takiej akcji.

Już kilka tygodni temu mówiło się o tym, że Pfizer potwierdził możliwość stosowania szczepionki przeciw COVID-19 u dzieci powyżej 12. roku życia. Teraz wszystko wskazuje na to, że będzie badana możliwość szczepienia dzieci młodszych.

CZYTAJ TAKŻE:

Rzecznik resortu zdrowia wyjaśniał jaki mamy stan faktyczny.

- Polska jest jednym z tych państw, w których Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych zatwierdził badania kliniczne w zakresie stosowania szczepionki przeciw COVID-19 od 6. miesiąca życia do 12. roku życia. Pfizer już wcześniej przyznał, że szczepienie dzieci w wieku 12-16 lat jest bezpieczne i skuteczne.

- mówi Wojciech Andrusiewicz.

Minister zdrowia Adam Niedzielski wskazuje kiedy może się odbywać szczepienie dzieci.

- Jeśli dobrze pójdzie, to myślę, że w wakacje będziemy szczepili chętne dzieci. Bo szczepionek na pewno nie zabraknie. Ale najpierw musimy mieć wiarygodne wyniki badań, bo cały czas stoję na stanowisku, że bezpieczeństwo pacjentów jest priorytetem.

- powiedział.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy