reklama

Drugi ZGON na Podkarpaciu po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PUW

Drugi ZGON na Podkarpaciu po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19! - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto PUW

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Jest potwierdzona informacja o śmierci mężczyzny z powiatu przeworskiego. Mężczyzna 10 minut po przyjęciu szczepionki dostał udaru krwotocznego zakończonego zgonem.
reklama

Raport Ministerstwa Zdrowia z 19 kwietnia informuje o drugim potwierdzonym zgonie na Podkarpaciu po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19.

- Pacjent około 10 minut po szczepieniu i wyjściu na korytarz osunął się z krzesła na podłogę. Ciśnienie 200/100 mm Hg, pacjent wydolny krążeniowo i oddechowo, przytomny, mowa bełkotliwa, opadnięty kącik ust po stronie prawej, zasinienie ust. Udar krwotoczny zakończony zgonem.

- czytamy w raporcie Ministerstwa Zdrowia.

Przypomnijmy. Pod koniec marca zmarł mieszkaniec powiatu krośnieńskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę, że do tej pory w Polsce wykonano 9 milionów 210 tysięcy 419 szczepień. Dwie dawki otrzymało w sumie 2 miliony 341 tysięcy 716 osób. Jedną dawką zaszczepiono ponad 4,5 miliona osób. W ciągu ostatniej doby podano niemal 200 tysięcy szczepionek. Najwięcej szczepień wykonano w województwie mazowieckim - 28 tysięcy 410. Z danych resortu zdrowia wynika, że zutylizowano 10 tysięcy 132 dawki. 

CZYTAJ TAKŻE:

Do tej pory zgłoszono 6372 niepożądane odczyny poszczepienne, z czego 5410 miało charakter łagodny - czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia. Inne objawy NOP to wysypka, kaszel, biegunka czy dreszcze. To lekarz określa, czy dany symptom, odnotowany po podaniu szczepionki, jest niepożądanym odczynem poszczepiennym.

W Polsce szczepienia przeciw koronawirusowi rozpoczęły się 27 grudnia 2020 roku, podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej. Warto przypomnieć, że działa w naszym kraju Fundusz Kompensacyjny w ramach, którego do odszkodowania finansowego będą kwalifikowane osoby, które będą hospitalizowane przynajmniej 14 dni lub doznają szoku anafilaktycznego. Poszkodowany, w zależności od długości okresu leczenia, będzie mógł uzyskać kwotę od 10 tys. zł do 100 tys. zł. Środki na wypłatę świadczeń będą pochodzić głównie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama