Reklama

Przedsiębiorcy wybiorą, jaką szczepionkę otrzymają ich pracownicy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Przedsiębiorcy wybiorą, jaką szczepionkę otrzymają ich pracownicy? - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Dziennik Rzeczpospolita informuje, że o przydziale określonego preparatu dla firm może zadecydować kolejność złożonych wniosków, które będzie można przesłać za pośrednictwem portalu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Znamy kilka szczegółów dotyczących szczepień w zakładach pracy. Niewykluczone, że przedsiębiorcy będą mogli wybrać rodzaj szczepionki dla swoich pracowników. 


- Ma to działać na zasadach podobnych do funkcjonujących już w powszechnym systemie szczepień. Zainteresowany przyjęciem leku może odmówić zaszczepienia produktem określonej firmy, oznacza to jednak, że zaczeka na dostępność leku innych producentów.

- pisze dziennik „Rzeczpospolita”.

W temacie szczepień w zakładach pracy Rada Przedsiębiorczości spotkała się we wtorek z wicepremierem Jarosławem Gowinem i szefem KPRM Michałem Dworczykiem

Wnioski przedsiębiorcy będą mogli złożyć za pośrednictwem portalu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wcześniej jednak trzeba zebrać 500 chętnych na szczepienie. 

- Rozszerzenie ma polegać na tym, że w programie będą mogły wziąć udział grupy kilku firm działających lokalnie. Uszczegółowienie polega zaś na tym, że wejściówkę do nowego systemu szczepień da nie liczba zatrudnionych w firmach przekraczająca 500 osób, ale liczba 500 chętnych do szczepienia, którzy są zatrudnieni lub współpracują z firmami na innej podstawie.

- donosi dziennik. 

Na ten moment powyższe informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone przez szefa KPRM Michała Dworczyka. Niewykluczone jednak, że powyższe założenia zostaną w najbliższym zatwierdzone i wprowadzone "w życie". 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy