Reklama

Ministerstwo edukacji zakaże gry w piłkę nożną na lekcjach wychowania fizycznego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Ministerstwo edukacji zakaże gry w piłkę nożną na lekcjach wychowania fizycznego? - Zdjęcie główne

zdjęcie ilustracyjne | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało rekomendacje organizacji lekcji wychowania fizycznego, na czas powrotu uczniów do szkoły, podczas trwającej nadal epidemii. Wnioski są zaskakujące, a dla uczniów, nauczycieli czy rodziców kontrowersyjne.

Resort edukacji przygotowuje się na organizację nowego roku szkolnego. Z ostatnich komunikatów wyczytać możemy, że zmiany obejmą nawet lekcje wychowania fizycznego. Czego będą dotyczyć rekomendacje urzędników? 

W celu ograniczenia kontaktów społecznych i zmniejszenia ryzyka zakażenia koronawirusem ministerstwo zarekomendowało, żeby nauczyciele wychowania fizycznego zrezygnowali z gier i sportów zespołowych. 

- Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy zrezygnować z ćwiczeń i gier kontaktowych.

- czytamy w wytycznych resortu. 

To oznacza, że uczniowie nie będą mogli grać piłkę nożną, koszykówkę czy siatkówkę. Ministerstwo Edukacji rekomenduje za to, uwaga, na przykład spacery.

- Rekomenduje się organizację wyjść w miejsca otwarte, np. park, las, tereny zielone, z zachowaniem dystansu od osób trzecich oraz zasad obowiązujących w przestrzeni publicznej. Należy unikać wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni.

- zapisano w rekomendacjach.

Nauczyciele, uczniowie i ich rodzice nie kryją oburzenia. Wyłączenie aktywności sportowej w szkole, według nich, może mieć poważne konsekwencje dla ich samopoczucia czy zdrowia. Już podczas nauczania zdalnego psychologowie czy lekarze medycyny zwracali uwagę, że skupianie się uczniów tylko na aktywności przy komputerze, z zerowym lub ograniczonym ruchem czy brakiem uprawiania, jakiegokolwiek sportu, będzie mieć srogie konsekwencje dla nich w przyszłości. Wśród nich wylicza się otyłość, problemy z kręgosłupem czy choroby metaboliczne. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy