Reklama

Michał Dworczyk: - Wiele wskazuje na to, że w Rzeszowie złamano szereg procedur przy szczepieniach przeciw COVID-19!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Onet

Michał Dworczyk: - Wiele wskazuje na to, że w Rzeszowie złamano szereg procedur przy szczepieniach przeciw COVID-19! - Zdjęcie główne

Michał Dworczyk | foto Onet

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Temat szczepień i produkcji dwóch rodzajów szczepionek przeciw COVID-19 wywołał dyskusję wśród kościelnych hierarchów. Do stanowiska Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski do spraw Bioetycznych odniósł się Michał Dworczyk. Przy okazji nie zabrakło odniesienia do afery szczepionkowej w Rzeszowie.

"Pomimo tego, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny, to jednak mogą z nich korzystać ci wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są do tego wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami egzystencjalnymi lub zawodowymi" - napisał biskup Józef Wróbel, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych.

CZYTAJ TAKŻE:

Duchowni podkreślają, że przy "produkcji szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson korzysta się z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym od abortowanych płodów".

CO NA TO RZĄDZĄCY?

Podczas środowej konferencji prasowej zapytano ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o stanowisko w tej kwestii. Dziennikarze usłyszeli, że minister nie ma odpowiedniej wiedzy na temat listu duchownych. Na antenie TVN24 szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk powiedział, że do tej pory współpraca z Konferencją Episkopatu Polski w temacie pandemii układała się bardzo dobrze.

- Kluczowe w tym stanowisku jest sformułowanie, że mimo zastrzeżeń do szczepionek wierni mogą korzystać z nich. Dzisiaj jest taka sytuacja, że ze względu, że ich brakuje, nie mamy możliwości wyboru konkretnej szczepionki. Z czasem to się pewnie zmieni i każdy będzie mógł wybierać zgodnie ze swoimi przekonaniami. Na dzisiejszym etapie stworzenie możliwości wyboru szczepionek jest niemożliwe.

- powiedział Michał Dworczyk.

SZCZEPIENIA PO RZESZOWSKU

Polityk odpowiedzialny za stworzenie systemu szczepień w naszym kraju został zapytany o aferę w Rzeszowie. Według doniesień medialnych w Medyku część osób szczepiono bez skierowań i zapisów.

-  W przychodni w Rzeszowie trwa kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia. Wiele wskazuje na to, że tam szereg procedur i obowiązujących przepisów zostało złamanych. Ale o tym powinni wypowiedzieć się fachowcy. NFZ po końcu kontroli złoży raport i poinformuje o decyzji.

- dodał. Na koniec wskazał, że już "na horyzoncie jest termin, kiedy to będzie się można szczepić dowolnie".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy