Reklama

Afera szczepionkowa w Rzeszowie! Głos zabiera Michał Dworczyk

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Twitter Dariusz Joński

Afera szczepionkowa w Rzeszowie! Głos zabiera Michał Dworczyk - Zdjęcie główne

Kolejki przed punktem szczepień w Rzeszowie. | foto Twitter Dariusz Joński

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Najszybsze tempo szczepień przeciw COVID-19 w całym kraju jest w Rzeszowie. Politycy opozycji informują o wielu nieprawidłowościach, szczepieniach bez skierowań, a to wszystko przez zbliżające się wybory samorządowe. Co na to rząd?

Przypomnijmy w poniedziałkowym poranek na łamach naszego portalu zaprezentowaliśmy ciekawe dane. Według statystyk najszybciej akcja szczepień przeciw COVID-19 przebiega w Rzeszowie! Liczba wykonanych szczepień ogółem to już 119 226, czyli daje to 62,86 procent całej populacji miasta - 190 tysięcy. Średnia dla całego kraju wynosi 17,4 procent! Pierwszą dawkę otrzymało w Rzeszowie 86151 osób (45,42 procent - średnia w kraju 11,9 procent), a drugą dawkę 33075 (17,44 procent - w kraju 5,4 procent). Do tej pory w Polsce zostało wykonanych 6 653 435 szczepień: 4 580 515 pierwszą i 2 072 920 drugą dawką - stan na 4 kwietnia.

CZYTAJ TAKŻE:

Tymczasem politycy opozycji wskazują, że to wszystko przez zbliżające się wybory samorządowe. Poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński na Twitterze zaprezentował kolejkę przed jednym z rzeszowskich punktów szczepień.

- W dwóch miejscach na Podkarpaciu można było zaszczepić się bez zapisu czy e-skierowania i pokazał zdjęcia. Szczepią każdego chętnego.

- dodał.

Głos w tej sprawie zabrał pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk.

- Doniesienia o Rzeszowie i procencie zaszczepionych mieszkańców tego miasta nie są prawdziwe. Wszystkie regiony szczepią w podobnym tempie. Rozmieszczenie punktów na Podkarpaciu powoduje, że mieszkańcy części regionu i pobliskich powiatów korzystają ze szczepień w Rzeszowie. Liczby pokazują zaszczepionych w punktach szczepień a nie liczbę zaszczepionych mieszkańców Rzeszowa. Wpływ na to ma także fakt, że duże punkty szczepień raportują w Rzeszowie szczepienia wykonane w terenie.

- napisał na Twitterze. We wtorek wszystko zostanie omówione na konferencji prasowej.

Wojewoda podkarpacki przez Narodowy Fundusz Zdrowia poprosił o wyjaśnienie ze strony Centrum Medycznego Medyk, który odpowiada w Rzeszowie za szczepienia. Na łamach portalu nowiny24.pl szef Medyka, doktor Stanisław Mazur, powiedział, że we wtorek w Rzeszowie pojawi się kolejne 45 tysięcy dawek szczepionki. Uruchomiony zostanie dodatkowy punkt, który będzie się mieścił w Hali Podpromie. Szybkie tempo szczepień to efekt nadrabiania zaległości z ostatnich tygodni, bo w wielu gminach regionu nie było szczepień.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy