Reklama

Ekspresowe tempo szczepień w Rzeszowie! Czy ma to związek z wyborami samorządowymi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Ekspresowe tempo szczepień w Rzeszowie! Czy ma to związek z wyborami samorządowymi? - Zdjęcie główne

Szczepienia w Rzeszowie. | foto Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 W którym z największych miasta w Polsce najszybciej odbywają się szczepienia przeciw COVID-19? Okazuje się że w Rzeszowie. Zobaczcie dane przedstawione przez Rafała Mundrego, doktoranta z Uniwersytetu Wrocławskiego.

W pierwszym etapie szczepienia przeciw COVID-19 były realizowane w przychodniach POZ oraz szpitalach tymczasowych i węzłowych. 12 kwietnia rusza kolejny etap i lista miejsc szczepień zostanie poszerzona o jeden punkt przygotowany przez samorząd danego województwa, jeden szpital w powiecie, zakłady pracy (minimum 500 pracowników), apteki i punkty drive thru. Szczepienia będą mogli wykonywać samodzielni ratownicy oraz pielęgniarki. Do tej pory gdzie najszybciej szczepiono?

CZYTAJ TAKŻE:

Oficjalne dane zebrał w jedną tabelę Rafał Mundry - doktorant z Uniwersytetu Wrocławskiego. Okazuje się, że najszybciej akcja szczepień przebiega w Rzeszowie! Oczywiście pamiętajmy, że w stolicy województwa podkarpackiego szczepią się nie tylko mieszkańcy tego miasta. Liczba wykonanych szczepień ogółem to już 119 226, czyli daje to 62,86 procent całej populacji miasta - 190 tysięcy. Średnia dla całego kraju wynosi 17,4 procent!

Szczepienie według dawek: tutaj także lideruje Rzeszów. Pierwszą dawkę otrzymało 86151 osób (45,42 procent - średnia w kraju 11,9 procent), a drugą dawkę 33075 (17,44 procent - w kraju 5,4 procent). Do tej pory w Polsce zostało wykonanych 6 653 435 szczepień: 4 580 515 pierwszą i 2 072 920 drugą dawką - stan na 4 kwietnia.

Źródło Twitter Rafał Mundry

Skąd taki wyniki? Rzeszowskie punty pracują sprawnie, nieco inaczej wygląda ta sprawa w pozostałych miastach Podkarpacia. Złośliwi mówią, że Rzeszów lideruje, ma dobre zaopatrzenie, bo wpływ na to ma... polityka i zbliżające się wybory samorządowe.

Tymczasem poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński na Twitterze donosi, że na Podkarpaciu przynajmniej w dwóch miejscach można było zaszczepić się bez zapisu czy e-skierowania i pokazał zdjęcia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy