W pierwszym etapie szczepienia przeciw COVID-19 były realizowane w przychodniach POZ oraz szpitalach tymczasowych i węzłowych. 12 kwietnia rusza kolejny etap i lista miejsc szczepień zostanie poszerzona o jeden punkt przygotowany przez samorząd danego województwa, jeden szpital w powiecie, zakłady pracy (minimum 500 pracowników), apteki i punkty drive thru. Szczepienia będą mogli wykonywać samodzielni ratownicy oraz pielęgniarki. Do tej pory gdzie najszybciej szczepiono?
CZYTAJ TAKŻE:
Oficjalne dane zebrał w jedną tabelę Rafał Mundry - doktorant z Uniwersytetu Wrocławskiego. Okazuje się, że najszybciej akcja szczepień przebiega w Rzeszowie! Oczywiście pamiętajmy, że w stolicy województwa podkarpackiego szczepią się nie tylko mieszkańcy tego miasta. Liczba wykonanych szczepień ogółem to już 119 226, czyli daje to 62,86 procent całej populacji miasta - 190 tysięcy. Średnia dla całego kraju wynosi 17,4 procent!
Szczepienie według dawek: tutaj także lideruje Rzeszów. Pierwszą dawkę otrzymało 86151 osób (45,42 procent - średnia w kraju 11,9 procent), a drugą dawkę 33075 (17,44 procent - w kraju 5,4 procent). Do tej pory w Polsce zostało wykonanych 6 653 435 szczepień: 4 580 515 pierwszą i 2 072 920 drugą dawką - stan na 4 kwietnia.
Źródło Twitter Rafał Mundry
Skąd taki wyniki? Rzeszowskie punty pracują sprawnie, nieco inaczej wygląda ta sprawa w pozostałych miastach Podkarpacia. Złośliwi mówią, że Rzeszów lideruje, ma dobre zaopatrzenie, bo wpływ na to ma... polityka i zbliżające się wybory samorządowe.
Tymczasem poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński na Twitterze donosi, że na Podkarpaciu przynajmniej w dwóch miejscach można było zaszczepić się bez zapisu czy e-skierowania i pokazał zdjęcia.
Komentarze (0)