Reklama

OFICJALNIE: Lockdown zostaje przedłużony! Majówka już z jednym zakazem! [GRAFIKA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Screen film

OFICJALNIE: Lockdown zostaje przedłużony! Majówka już z jednym zakazem! [GRAFIKA] - Zdjęcie główne

Adam Niedzielski | foto Screen film

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Rząd zdecydował. Większość obostrzeń sanitarnych zostaje przedłużonych. - W tym tygodniu liczba zakażonych się zwiększa. Mamy apogeum trzeciej fali - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rząd zdecydował o przedłużeniu lockdownu o kolejny tydzień do 25 kwietnia. Minister zdrowia Adam Niedzielski wskazał, że służba zdrowia jest obecnie w trudnym momencie i jesteśmy świadkami "apogeum trzeciej fali zakażeń". Szpitale są na skraju wydolności, zatem rząd zwraca uwagę na inne kryteria przed decyzją o ewentualnym luzowaniu obostrzeń epidemicznych. Ważna jest teraz liczba zajętych łóżek przez zakażonych COVID-19 - wskaźnik ten wynosi 75 procent.

CZYTAJ TAKŻE:

OBOSTRZENIA SANITARNE:

  • Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włacznie. Wyjątkiem są hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np.  medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.
  • Żłobki i przedszkola – czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci.
  • Sport – działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. Od 19 kwietnia dopuszczona zostanie możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Jest zgoda na uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – limit do 25 osób.

Dotychczasowe obostrzenia przedłużone zostają do 25 kwietnia:

Handel – ograniczenia

Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.

Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,

1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte.

Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy