Reklama

NIEOFICJALNIE: Lockdown do majówki! [GRAFIKA]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

NIEOFICJALNIE: Lockdown do majówki! [GRAFIKA] - Zdjęcie główne

Adam Niedzielski | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Czy obecne obostrzenia sanitarne zostaną zmienione? W środę, 14 kwietnia, rząd zdecyduje co dalej z lockdownem. Wśród przecieków medialnych nie ma dobrych wiadomości.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w środę dowiemy się, jak będą wyglądały najbliższe tygodnie jeśli chodzi o obostrzenia sanitarne. Jest raczej pewne, że obecny lockdown zostanie z nami do "majówki", ale ma to być przedmiot dyskusji podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

CZYTAJ TAKŻE:

Choć liczba zachorowań i zgonów w porównaniu tydzień do tygodnia spadła, to teraz rząd patrzy na inne kryteria przed decyzją o ewentualnym luzowaniu obostrzeń epidemicznych.

- Zwracamy uwagę na liczbę zajętych łóżek, to jest dominujący element i on będzie decydował.

- komentuje na łamach portalu rp.pl Adam Niedzielski.

Jak wyglądają te dane? Zajętych jest 45726 łóżek COVID-19. W ciągu doby to wzrost o 629. Tydzień wcześniej, 6 kwietnia, resort informował, że w szpitalach przebywa 33544 pacjentów. Sygnały płynące ze źródeł rządowych wskazują na przedłużenie lockdownu w obecnej formie o kolejne dwa tygodnie. Dla handlu, gastronomii i branży hotelowej są to złe wiadomości. Oczywiście jednocześnie mówi się o możliwym luzowaniu niektórych obostrzeń - dopuszczenie pewnych usług na świeżym powietrzu - jednak tylko w przypadku optymistycznych statystyk.

Pierwszym etapem znoszenia obostrzeń ma być otwarcie żłobków i przedszkoli.

- Jeśli dane ze środy i czwartku potwierdzą tendencję spadkową, czyli to odpływanie trzeciej fali, to począwszy od poniedziałku, jest wielka szansa na to, żebyśmy wracali najpierw do przedszkoli, następnie w kolejnym tygodniu do klas I-III i do kolejnych klas szkół podstawowych. Następnie w maju do szkół ponadpodstawowych. Tak, żeby w maju wszyscy byli w systemie stacjonarnym.

- mówił we wtorek w radiu RMF FM minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

OBOWIĄZUJĄCE OBOSTRZENIA:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy