Reklama

Powrót dzieci do przedszkoli. Minister podaje możliwą datę!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Powrót dzieci do przedszkoli. Minister podaje możliwą datę! - Zdjęcie główne

Na zdjęciu Przemysław Czarnek | foto Ministerstwo Edukacji i Nauki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Porannej rozmowie w RMF FM z Robertem Mazurkiem minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zdradził datę możliwego powrotu dzieci do przedszkoli. Istnieje także możliwość wprowadzenia hybrydowego nauczania. Ewentualna zmiana istniejącego stanu rzeczy będzie uzależniona od ilości nowych zakażeń.

Jest szansa, że dzieci uczęszczające do przedszkoli będą miały okazje powrotu do szkoły jeszcze w tym miesiącu. 


- Zakładamy, że już od 19 kwietnia będzie możliwy powrót do przedszkoli.

- tłumaczył w rozmowie z Robertem Mazurkiem minister edukacji i nauki. 

Wszystko rzecz jasna ma być uzależnione od sytuacji epidemiologicznej w kraju. Jeżeli ilość nowych zakażeń będzie się sukcesywnie zmniejszać, to niewykluczone, że do szkół powrócą także uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych

- Kluczowe będą dane ze środy i czwartku. Jeśli potwierdzą tendencję spadkową, to począwszy od poniedziałku jest wielka szansa, żebyśmy wracali do przedszkoli, w kolejnym tygodniu do klas I-III i do kolejnych klas szkół podstawowych, a następnie w maju do szkół ponadpodstawowych, tak żeby w maju już wszyscy byli w systemie stacjonarnym.

- wyjaśniał Przemysław Czarnek

Resort edukacji i nauki nie wyklucza, że wprowadzony zostanie model nauczania w formie hybrydowej

- [Chodzi o to – przyp.red.] żeby w szkole było do 50 proc. uczniów, szkoły są na to przygotowane. To nie jest przesądzone, to jeden ze scenariuszy.

- zdradził w RMF FM minister Czarnek. 

Obecne obostrzenia dla całego kraju obowiązują od soboty, 27 marca i pierwotnie miały obowiązywać do 9 kwietnia, jednak zostały przedłużone do 18 kwietnia. Ostatnie rozporządzenie rządu przedłużyło ograniczenie funkcjonowania placówek oświatowych do 18 kwietnia.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy