Reklama

Radni z Nowej Dęby z mniejszymi dietami. Zmiany nie będą dotyczyć wszystkich samorządowców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Screen video

Radni z Nowej Dęby z mniejszymi dietami. Zmiany nie będą dotyczyć wszystkich samorządowców - Zdjęcie główne

Obrady rady miasta i gminy Nowa Dęba | foto Screen video

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni Miasta i Gminy Nowa Dęba po burzliwej debacie zdecydowali, że należy obniżyć diety. Sprawdź ile teraz będą zarabiać samorządowcy za udział w obradach i kogo dotyczą zmiany?

Radni z Nowej Dęby zdecydowali, że w obecnej sytuacji pandemicznej i ciągłych obostrzeniach w gospodarce należy obniżyć diety. Sesja na ten temat wywołała burzliwą dyskusję.

CZYTAJ TAKŻE:

- Mając na uwadze ogłoszony stan pandemii, związane z nim obostrzenia przekładające się na trudny i pogarszający się stan gospodarki, mający negatywny wpływ na poziom dochodów naszego samorządu, powodujący znaczący ubytek w przychodach podatkowych gminy, połączony z fatalny stanem infrastruktury podstawowej opieki zdrowotnej, zasadne jest znaczne obniżenie diet radnych.

- czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały. 

Ile zatem pieniędzy dostają radni z Nowej Dęby? Radny nie będący członkiem żadnej komisji otrzymuje według portalu infonowadeba.pl 286 zł miesięcznie, pod warunkiem że bierze udział w sesji. Przewodniczący poszczególnych komisji otrzymują 716 zł. Na konto przewodniczącego rady wpływa 1395 zł. Co ciekawe podczas debaty skarbnik gminy Magdalena Skura wskazała, że przez COVID-19 "nie dzieje się nic złego z budżetem Nowej Dęby". Przeciwnicy i zwolennicy wymieniali się argumentami i wspominali wcześniejsze lata, kiedy to zapominano o budżecie i próbowano choćby podnieść wynagrodzenie burmistrzowi. 

Ostatecznie Rada Miejska w Nowej Dębie podczas dwóch nadzwyczajnych sesji, podjęła decyzję o ograniczeniu ilości członków komisji stałych z 8 do 3 osób. Kogo ma dotyczyć obniżka diet? Radni, którzy nie pracują w komisjach będą od tej chwili otrzymywać dietę w wysokości 18 zł. Oszczędności w budżecie mają dać dodatkowo 50 tysięcy zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy