Reklama

Alergia a koronawirus. Jak odróżnić objawy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Alergia a koronawirus. Jak odróżnić objawy? - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Trzecia fala zakażeń na koronawirusa pokrywa się z "sezonem alergicznym", który właśnie się nasila. Teraz najwięcej pyłków wydzielają drzewa liściaste, między innymi brzozy, topole i jesiony. Pod koniec maja dołączą do nich także trawy. Objawy alergiczne łatwo pomylić z symptomami infekcji wirusowych. Co mają wspólnego?

Katar, kichanie, duszności, kaszel oraz ucisk w klatce piersiowej i tak jest zawsze wiosną. Objawy alergii są podobne do tych o których wiemy, że dotyczą COVID-19. Nie ma co wpadać w panikę, tylko trzeba wiedzieć jakie są różnice.

CZYTAJ TAKŻE:

Objawy alergii zazwyczaj nie obejmują jednak gorączki, która jest jednym z najważniejszych czynników różnicujących. Alergicy nie powinny mieć również bólu gardła, czy mięśni oraz biegunki. Takie dolegliwości mogą wskazywać na zakażenie koronawirusem. W tym przypadku należy niezwłocznie wykonać test na COVID-19.

Niestety nie wszyscy mają takie same objawy, co dla wielu ludzi jest mylące. Alergicy nie powinni bagatelizować żadnych symptomów. Jeżeli odczuwają inne niż dotychczas dolegliwości, pomimo zażywania leków przeciwalergicznych, powinni zgłosić się do lekarza. Dodatkowo warto obserwować, czy zażywane przez nas środki zmniejszają lub łagodzą objawy. Jeżeli nie, również powinniśmy zasięgnąć opinii medyka, ponieważ może to być pierwszy sygnał pojawienia się u nas infekcji covidowej.

KALENDARZ PYLENIA ROŚLIN

 

Pacjenci z alergią mogą mieć również astmę, która powoduje kaszel czy duszności. Tu często pojawia się także charakterystyczny świszczący oddech, którego COVID-19 zazwyczaj nie powoduje. Ważną wskazówką może być także fakt, że alergie wywołują swędzenie, które nie jest uznawane za objaw koronawirusa.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Alergie występują sezonowo, co oznacza, że pojawienie się podejrzanych dokuczliwości zdrowotnych dokładnie w tym samym terminie, co zawsze, nie powinno nas martwić. Aby upewnić się, co w danym momencie roku może uczulać - warto skorzystać z kalendarza pylenia roślin.

CZYTAJ TAKŻE:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy