Reklama

Dyrekcja Centrum Medyk w Rzeszowie: - Fabrykowane są kolejne fałszywe informacje na nasz temat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Dyrekcja Centrum Medyk w Rzeszowie: - Fabrykowane są kolejne fałszywe informacje na nasz temat - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński na Twitterze wytyka, że prywatna placówka Medyk do 8 kwietnia dostała aż 230 tysięcy szczepionek! Według jego wiedzy nie ma drugiej takiej placówki w kraju. Dyrekcja przychodni pisze, że to fake news.

Czy mamy kolejną odsłonę afery szczepionkowej w Rzeszowie? Poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński na swoim Twitterze napisał, że Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie otrzymało do 8 kwietnia 230 tysięcy dawek szczepionki przeciw COVID-19. - Znacie drugi taki prywatny podmiot w kraju - dodał poseł.

CZYTAJ TAKŻE:

Dyrekcja Centrum Medyczne Medyk wskazuje, że nie jest to prawda i wyraża sprzeciw wobec fabrykowania kolejnych takich fake newsów.

- W związku z kolejnymi nieprawdziwymi informacjami, jakie podane zostały przez Pana Posła Dariusza Jońskiego zamieszczonymi na jego profilu na Twitterze, a które bez weryfikacji powielają kolejne media i osoby, informujemy, że do dnia 8 kwietnia (data którą podaje Pan Poseł) CM Medyk otrzymało poniżej 125 tysięcy dawek szczepionek, a nie jak podaje Pan Poseł 230 tysięcy dawek.

- pisze dyrekcja Medyka.

Centrum wskazuje także, że nie szczepi wyłącznie osób będących mieszkańcami Rzeszowa.

- Szczepienia prowadzimy na terenie całego województwa podkarpackiego, gdzie CM Medyk ma blisko 100 punktów szczepień. Szczepimy w domach osób obłożnie chorych, w wielu peryferyjnych gminach, w miejscach gdzie nikt nie chciał się tego podjąć. Jesteśmy obecnie najlepiej skontrolowanym podmiotem w Polsce. Trwa kontrola NFZ. Zakończyła się u nas kontrola Sanepidu. Kontrolowała nas również Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych i podkreślamy że żadnych niezgodności nie wykazano. Od początku naszych szczepień byliśmy zmuszeni zutylizować tylko 11 szczepionek!

Medyk określa siebie jako firmę skuteczną i przede wszystkim apolityczną.

- Centrum Medyczne Medyk po raz kolejny wzywa do zaprzestania produkowania i szerzenia nieprawdziwych informacji. Fake newsy, które fabrykują niektóre osoby publiczne, a które powielane są następnie przez media, podważają i negatywnie wpływają na cały proces szczepień. Zawsze udzielamy wyczerpujących informacji mediom oraz upoważnionym podmiotom i wystarczy chęć i dobra wola, aby takie informacje pozyskać i sprawdzić.

To nie koniec. 29 kwietnia otrzymaliśmy od rzeszowskiego Medyka list otwarty do posła Jońskiego. Najważniejszy fragment dotyczy interpretacji danych.

- Wyjaśniliśmy Panu, że otrzymaliśmy tylko niespełna 125 tysięcy dawek (stan na dzień 8 kwietnia). Pyta Pan gdzie jest brakujące 100 tysięcy? Może się okazać, że odpowiedź jest bardzo prosta, a wynika ona z niepoprawnej interpretacji pozyskanych danych. Według nas trzeba brać pod uwagę kolumnę z datą dostawy. Pozostałe kolumny to prawdopodobnie zamówienia, które anulowano/nie zrealizowano z różnych przyczyn. Panie Pośle, wszystkim nam zależy na prawdzie i rzetelności. Szczególnie w tak trudnym okresie jakim jest pandemia. Bardzo prosimy, aby Pan rzetelnie zbierał i poprawnie analizował dane. Wiemy, że ma Pan dużo pracy, wiele spotkań, komisji, obowiązków, wiele Twittów do wysłania. Ale w czasach pandemii rzetelność i prawda są ponad wszystkim. Walczmy o to razem, bo tylko tak społeczeństwo może zaufać, że to co robimy jest dla bezpieczeństwa wszystkich. Zaznaczamy, iż będziemy stanowczo reagowali na każdą nieprawdziwą informację. 

Całość listu znajduje się poniżej:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy