reklama

TYLKO NA KORSO: "Sport Nie Tylko w Lipcu". - Mamy pomysł na oświetlenie stadionu - mówi Dariusz Dziedzic, prezes Siarki Tarnobrzeg. O klubowym budżecie, nowych sponsorach i Wieczystej Kraków [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W kolejnym programie "Sport Nie Tylko w Lipcu" na portalach Korso gościmy Dariusza Dziedzica - prezesa Siarki Tarnobrzeg. Ile wynosi budżet klubu w trzeciej lidze? Co dalej z projektem oświetlenia stadionu, a także wymianą murawy?
reklama

Kilka dni przed nagrywaniem tego programu zapytałem na portalu X - dawniej Twitter - co kibice Siarki Tarnobrzeg chcą wiedzieć o funkcjonowaniu klubu, aspektach finansowych oraz organizacyjnych. Oto końcowy efekt naszej rozmowy z Dariuszem Dziedzicem, sternikiem zielono-czarno-żółtych.

Grzegorz Lipiec, szef Działu Sportowego na portalach Korso: Zacznijmy może od takiego pytania. Gdyby prezes mógł wymienić swój największy sukces i największą porażkę, jeśli chodzi o zarządzaniem Siarką?

Dariusz Dziedzic, prezes Siarki Tarnobrzeg: - Sukces to zdecydowanie awans do drugiej ligi w sezonie 2021/2022. To był moment, który na pewno zapamiętam. Ten pierwszy awans był mniej odebrany pod względem emocji. Porażka to spadek z drugiej ligi w 2019 roku. Przypomnę, że po pierwszych kolejkach tamtego sezonu byliśmy liderem rozgrywek, a skończyło się dramatycznie i źle. Przez kilka lat byliśmy w drugiej ligi, trzy-cztery sezony to czołówka, widowiskowa gra za trenera Włodzimierza Gąsiora i niestety spadliśmy.

Wróciłbym jeszcze do lat 2013-2014. Drużyna Tomasza Tułacza, który teraz prowadzi w ekstraklasie Puszczę Niepołomice, na siedem kolejek przed końcem sezonu jest 9 punktów przewagi nad Pogonią Siedlce i Wigrami Suwałki, a koniec końców Siarka i tak nie awansowała wtedy do pierwszej ligi. Bolało?

- Sezon wcześniej sportowo spadliśmy z drugiej ligi, ale utrzymaliśmy się przez kłopoty licencyjne rywali. Zmiana sztabu szkoleniowego, przyjście Tomasza Tułacza, ciekawe transfery. Byliśmy na fali wznoszącej, był to dobry moment przy wsparciu sponsorów, miasta. Gdybyśmy awansowali do pierwszej ligi to skończyłoby się rozbudową infrastruktury, oświetleniem stadionu. Kto wie? Może dzisiaj bylibyśmy taką Puszczą Niepołomice. Ten niewykorzystany czas później odbił się na klubie, bo mieliśmy problemy finansowe.

Co dalej z oświetleniem na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu?

- Temat oświetlenia Stadionu Miejskiego jest dalej aktualny. Tym bardziej, że są mecze, które kończymy już przy kiepskiej widoczności. Oświetlenie byłoby smaczkiem dla kibiców, dla klubu. Teraz na przełomie roku będziemy robić koncepcję na doświetlenie obiektu. Nie będą to cztery maszty, ale światła na dachu trybuny południowej i z trzech masztów przy trybunie północnej. Jest to dla nas bardziej osiągalne. Chcemy aplikować o pieniądze z zewnątrz i to jest dla nas szansa.

Kibice pytają także o modernizację murawy, bo już było sporo spotkań, gdzie po dużych opadach deszczu nawierzchnia nie wyglądała zbyt dobrze. Poza tym w perspektywie jest Euro 2025 U-19 kobiet w naszym mieście.

- W kwestii pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią na Zwierzyńcu wszystko zmierza ku rozpoczęciu tej inwestycji. Ma być zadaszone balonem. To pierwszy etap powstawania Tarnobrzeskiego Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich, który ma być nowoczesnym miejscem na treningi nie tylko dla Siarki, ale także pomoże środowisku lekkoatletycznemu, plus jeszcze obozy sportowe dla zespołów przyjezdnych. Co do Stadionu Miejskiego przy Niepodległości to po przełożeniu spotkania z Sokołem Sieniawa rozpoczęliśmy działania razem z samorządem i został złożony wniosek na 2 miliony złotych do ministerstwa sportu. Jeśli będzie rozpatrzony pozytywnie to w 2024 roku czeka nas tutaj budowa nowej płyty. Cała podbudowa jest jeszcze z lat 70-tych dwudziestego wieku, a drenaż mało co działo. Dwie zaprzyjaźnione firmy sponsorów wykonały nam w części drenaż powierzchni, gdzie było najgorzej. To działanie, które nam teraz pomoże.

Budżet klubu bardzo ucierpiał po spadku do trzeciej ligi? Jakie to są kwoty?

- Budżety zespołów z czołówki trzeciej ligi wcale nie odbiegają tak bardzo od kwot, którymi operują drużyny z dolnych rejonów tabeli drugiej ligi. Nasz budżet jest mniejszy. Średnio o 300-400 tysięcy złotych. Myślę, że zamknie się to kwotą około dwóch milionów złotych, plus 500 tysięcy złotych na Akadmię Piłkarską Siarki.

Są tematy nowych sponsorów...

- Większość umów udało się przedłużyć i będziemy o tym informować. Pojawiają się tematy nowych partnerów i jesteśmy po kilku ciekawych rozmowach. Moment na sponsoring nie jest łatwy, zwłaszcza że Tarnobrzeg nie jest też łatwym rynkiem. Nie możemy narzekać, bo mamy przy sobie grupę ciekawych firm.

Zobacz cały wywiad, a w dalszej części: kwestie sportowe, o co gra Siarka w sezonie 2023/2024, czy można "utrzeć nosa" faworytom z Avii Świdnik i Wieczystej Kraków, co z internetową sprzedażą biletów, klubowym sklepikiem, a także działaniami promocyjnymi. Okno z wideo na górze tekstu.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama