Reklama

Złożono wniosek o pozwolenie na budowę południowej obwodnicy Rzeszowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Złożono wniosek o pozwolenie na budowę południowej obwodnicy Rzeszowa - Zdjęcie główne

Na zdjęciu (od lewej): Marek Bajdak, Ewa Leniart | foto Materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie został złożony wniosek o pozwolenie na budowę południowej obwodnicy stolicy innowacji. Czy tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planami ratusza? Inwestycji na pewno sprzyja trwająca kampania wyborcza.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Rzeszowa (30 marca br.) radni zabezpieczyli w budżecie 108 mln zł na wykup działek, które są niezbędne do budowy południowej obwodnicy miasta. Był to ostatni krok przed złożeniem do urzędu wojewódzkiego wniosku o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej). 12 kwietnia br. wniosek otrzymała wojewoda podkarpacki.


- Jestem dobrej myśli, wierzę, że decyzja zezwalająca na realizację tej inwestycji zostanie wydana tak szybko jak to będzie tylko możliwe. 

– powiedział na wczorajszej konferencji prasowej w urzędzie wojewódzkim pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

Dlaczego akurat teraz?

Przypomnijmy, że za rządów Tadeusza Ferenca miasto trzykrotnie ubiegało się o ZRID do urzędu wojewódzkiego. Za każdym razem wojewoda pozostawiała te wnioski bez rozpatrzenia.

- Były kardynalne błędy, takie jak brak decyzji środowiskowych, brak pełnomocnictwa czy brak decyzji wodno-prawnych. Wojewoda wielokrotnie wzywała ówczesne władze do uzupełnienia wnioski, ale nie przyniosło to żadnego skutku, dlatego też te wnioski pozostawały bez rozpatrzenia, bo nie było prawnie innej możliwości. 

- wyjaśnia Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego. 

Prezydent Bajdak przekonuje, że tym razem nie ma mowy o popełnieniu jakichkolwiek błędów i zapewnia, że wniosek jest na tyle dopracowany, że nadaje się do procedowania.

We wczorajszej konferencji prasowej uczestniczyła także wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która startuje w wyborach na stanowisko prezydenta Rzeszowa. 

- Wyczekiwaliśmy na ten moment kiedy ZRID ostanie złożony. Wierzymy głęboko, że wniosek, który powstał pod fachowym okiem prezydenta Marka Bajdaka, przejdzie pozytywnie weryfikację i będziemy mogli szybko wydać decyzję ZRID. 

– mówiła wojewoda Ewa Lenart.

Przypomnijmy, że wojewoda ma 90 dni na wydane decyzji.

Pojawia się wiele domniemań, które pozwalają na powiązanie trwającej kampanii prezydenckiej z okolicznościami, w jakich złożony został wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy południowej. Inwestycja, o której choć przez wiele lat było głośno, może być ważnym punktem w kampanii, bo co innego jest dotrzymać słowa, co innego obiecać. 

Obwodnica w teorii

Obwodnica południowa to droga, która połączy ul. Podkarpacką z al. Sikorskiego. Ma mieć ok. 6 km długości. Jej trasa zostanie poprowadzona przez os. Zwięczyca, zalew na Wisłoku, osiedle Biała i Budziwój - aż do al. Sikorskiego. W WPF-ie zarezerwowano na inwestycje ok. 450 mln zł. Miasto planuje uzyskać na ten cel dofinansowanie w wysokości 85 proc. 

- Projekt został zgłoszony do Krajowego Planu Odbudowy. Częścią tej inwestycji będzie budowa najdłuższego w mieście, bo prawie kilometrowego mostu przez Wisłok.

- informowała jakiś czas temu Monika Konopka z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy