Reklama

Sondaż IBRiS: Konrad Fijołek wygrywa z Ewą Leniart i Marcinem Warchołem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Sondaż IBRiS: Konrad Fijołek wygrywa z Ewą Leniart i Marcinem Warchołem - Zdjęcie główne

Ratusz w Rzeszowie | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Znamy wyniki sondażu pracowni IBRiS, który został zlecony przez Platformę Obywatelską. Jeżeli w wyborach na stanowisko prezydenta Rzeszowa dojdzie do drugiej tury, zarówno Ewa Leniart, jak i Marcin Warchoł nie mają szans na wygraną. Najwięcej głosów uzyskałby Konrad Fijołek, kandydat opozycji parlamentarnej.

Wszystko wskazuje na to, że Platforma Obywatelska chciała mieć pewność co do szans na zwycięstwo kandydata, którego ostatecznie wybrała cała opozycja. Pracownia IBRiS przeprowadziła badania pod koniec lutego oraz w ubiegłym tygodniu. O zdanie ws. wyborów zapytano 800 mieszkańców stolicy województwa podkarpackiego.


Prawdopodobnie badanie nie miało ujrzeć światła dziennego. Możliwe, że jego wyniki, zmieniły punkt widzenia zleceniodawców sondażu.

- Sprawdzaliśmy rozpoznawalność, ocenę wyborców, pytaliśmy czy opozycja powinna wystawić jednego kandydata. Chcieliśmy się także dowiedzieć o rezultat w drugiej turze. 

- mówi informator Interii.

W badaniach mieli być uwzględnieni aktualni posłowie i europosłowie PO z regionu.

- Nawet z takimi osobami Konrad Fijołek wypadał bardzo dobrze 

- twierdzi źródło Interii.

60 proc. ankietowanych osób miała stwierdzić, że dobrym rozwiązaniem jest wskazanie jednego kandydata opozycyjnego, co zapewne było pewnego rodzaju bodźcem dla opozycji. 

II tura

Badania dotyczyły tylko drugiej tury wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Konrada Fijołka zestawiono w sondażu z Ewą Leniart, która, choć jest członkinią Prawa i Sprawiedliwości to startuje z własnego komitetu wyborczego oraz z Marcinem Warchołem z Solidarnej Polski, którego Tadeusz Ferenc, były prezydent Rzeszowa, osobiście namaścił na swojego zastępcę. 

Jeżeli sondaż zlecony przez PO się sprawdzi, to zarówno Leniart, jak i Warchoł będą musieli obejść się smakiem.

Z sondażu wynika, że Marcin Warchoł przegrałby w drugiej turze o ok. trzy punkty procentowe. Ewa Leniart przegrałaby tylko o ok. dwa punkty procentowe

Fijołek uzyskał ok. 40 proc. poparcia. 

Interii podaje także, że wszystkie ugrupowania, które udzieliły poparcia Konradowi Fijołkowi, znały wyniki badań zleconych przez Platformę Obywatelską. 

W badaniach nie uwzględniono innych osób, które również wyraziły chęć startu w wyborach, to: Agnieszka Itner (Partia Razem), Maciej Masłowski (były poseł Kukiz'15), Kazimierz Rochecki (były działacz Samoobrony, obecnie przewodniczący rady osiedla Śródmieście) oraz kandydat Porozumienia Jarosława Gowina.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy