Reklama

Niewybuchy znalezione w trakcie przebudowy mostu. Bomby ważyły 50 kg!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Strzyżów

Niewybuchy znalezione w trakcie przebudowy mostu. Bomby ważyły 50 kg! - Zdjęcie główne

Podczas prac budowlanych znaleziono niewybuchy. | foto KPP Strzyżów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W trakcie prac budowlanych w Widaczu (powiat strzyżowski) odnaleziono dwie radzieckie bomby lotnicze. Obie ważyły po blisko 50 kg. Na miejsce wysłano żołnierzy z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

W Widaczu (powiat strzyżowski) w trakcie prac ziemnych przy przebudowie mostu na potoku Sowina natrafiono na niewybuchy z okresu II wojny światowej. Były to radzieckie bomby lotnicze FAB, ważące 50 kg i zawierająca po 25 kg ładunku wybuchowego. 


Strefa rażenia odłamkami z takiej bomby wynosiła aż 1000 m. Pracownicy firmy budowlanej od razu powiadomili policję. Przed przybyciem saperów, niezbędna okazała się ewakuacja 20 najbliższych domów. Bomby rozminowali żołnierze z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. W trakcie prac saperskich odnaleźli trzy kolejne bomby i 44 kg materiałów wybuchowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy