Reklama

„Wspólny Dom Rzeszów” – oto nazwa komitetu wyborczego Ewy Leniart [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Komitet Wyborczy Ewy Leniart

„Wspólny Dom Rzeszów” – oto nazwa komitetu wyborczego Ewy Leniart [WIDEO] - Zdjęcie główne

Ewa Leniart - kandydatka na prezydenta Rzeszowa | foto Komitet Wyborczy Ewy Leniart

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów 16 marca Ewa Leniart została pierwszą kandydatką na prezydenta Rzeszowa, która zarejestrowała swój komitet wyborczy. Nosi nazwę „Wspólny Dom Rzeszów”.

Zarówno nazwę komitetu, jak i fakt zarejestrowania go przez komisarza wyborczego Ewa Leniart ogłosiła na ul. 3 Maja w Rzeszowie. Komitet kandydatki na prezydenta Rzeszowa będzie nosił nazwę „Wspólny Dom Rzeszów”. Skąd taki pomysł?


- Dlatego, że Rzeszów traktujemy jako nasze wspólne miejsce, w którym żyjemy, pracujemy, rodzą się nasze dzieci, chcemy być bezpieczni, w którym chcemy mieć miejsca gdzie się odpoczywa i możemy poznać tętniące życiem miasto, metropolię, która oddziałuje na całe województwo. 

- tłumaczyła kandydatka. 

Zaproszenie do sztabu

W trakcie wystąpienia Ewa Leniart ponowiła zaproszenie dla wszystkich osób, które zechciałyby dołączyć do jej kampanii wyborczej oraz przedstawiła rzecznika prasowego swojego sztabu. Został nim Michał Tabisz, wiceprezes Portu Lotniczego w Jasionce, związany ze środowiskiem polityków Prawa i Sprawiedliwości. 

- Od tygodnia otrzymuje telefonu od osób, które chcą pomóc zarówno w zbieraniu podpisów, jak i w prowadzeniu kampanii wyborczej. Bardzo liczę, że ta aktywność będzie w miarę upływa kampanii wzrastała. Zależy mi na tym, aby poruszyć wszystkich, którym dobro Rzeszowa leży na sercu. 

- dodawała Ewa Leniart. 

Kandydatkę pytano także, czy organizacje i stowarzyszenia miejskie odzywały się już w sprawie ewentualnej współpracy

- Jest odpowiedz od strony stowarzyszeń działających w Rzeszowie. Są eksperci, którzy chętnie włączą się w działania. 

- mówiła kandydatka. 

Nazw stowarzyszeń nie podano. 

- Pewnie za wcześnie, żeby w szczegółach ujawniać nazwy organizacji i stowarzyszeń. To w trakcie kampanii będzie możliwe do przestawienia. 

- oznajmiła Ewa Leniart. 

„Nowy zielony ład”

Na spotkaniu z mediami Ewa Leniart przedstawiła trzy kwestie, które zostaną zrealizowane przez nią w pierwszej kolejności, jeżeli wygra wybory. 

- To po pierwsze „nowy zielony ład” dla miasta Rzeszowa. Doskonale państwo wiecie jak wygląda miasto Rzeszów. Jest dużo miejsc, w którym jest mnóstwo betonu a mało miejsc zielonych. W zasadzie mamy duży problem z Wisłokiem. Drugą kwestią jest płynność komunikacyjna. To jest nie tylko kwestia dużych inwestycji w centrum miasta, ale też na terenach przyłączonych. Trzecia sprawa to gwarancja, że Rzeszów będzie miastem tętniącym życiem, kulturą i sportem. 

- oznajmiła Leniart.

Szczegóły dotyczące rozwiązań mamy poznawać w trakcie trwania kampanii wyborczej. Przypominamy, że Ewa Leniart startuje w wyborach z własnego komitetu, "odcinając" się na czas wyborów od Prawa i Sprawiedliwości. 

Wybory w Rzeszowie odbędą się 9 maja br. Udział w nich zapowiedzieli: Marcin Warchoł (Solidarna Polska), Konrad Fijołek (kandydat opozycji), Grzegorz Braun (Konfederacja), Agnieszka Itner (Partia Razem), Maciej Masłowski (były poseł Kukiz'15), Kazimierz Rochecki (były działacz Samoobrony, obecnie przewodniczący rady osiedla Śródmieście) oraz kandydat Porozumienia Jarosława Gowina, którego  poznamy po przeprowadzeniu wewnętrznych prawyborów. 

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy