Antalya i Warna dołączają do oferty lotów czarterowych z lotniska w Jasionce. Na duże zainteresowanie lotami liczy prezes zarządu portu lotniczego.
- Spodziewamy się, że nowe połączenia, które oferujemy mieszkańcom Podkarpacia i ościennych województw, będą cieszyć się dużym powiedzeniem. Zarówno Turcja, jak i Bułgaria to popularne cele wakacyjnych podróży Polaków. Dążymy do tego, by odbudowywać ruch lotniczy. Kierunki wakacyjne są jednym z elementów naszej strategii.
– mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Szczegóły ofert
Loty pomiędzy Rzeszowem a Antalyą będą się odbywać w środy od 2 czerwca do 6 października. Boeing 737-800 linii Corendon, na którego pokładzie może podróżować 189 pasażerów.
Samoloty będą startować z Antalyi o godzinie 15:30 lokalnego czasu. W Rzeszowie pojawią się o 17:15. Start samolotu z Rzeszowa przewidziany jest na godzinę 18:15, by o godzinie 21:50 wylądować w Turcji. Ceny biletów wynoszą od 95 do 55 euro za osobę.
Loty pomiędzy Rzeszowem a Warną będą się odbywać we wtorki od 29 czerwca do 7 września. Boeing 737-400 linii Voyage Air, na którego pokładzie może podróżować 168 pasażerów, wystartuje z Warny o godzinie 11:40 lokalnego czasu.
W Rzeszowie samolot z Bułgarii pojawi się o 12:10. Start samolotu z Rzeszowa przewidziany jest na godzinę 13:00, by o godzinie 15:30 wylądować na lotnisku w Warnie. Cena biletów wynosi na dzień dzisiejszy od 79 do 59 euro za osobę.
Sytuację epidemiczną i obostrzenia panujące w Bułgarii sprawdzimy TUTAJ. Jeżeli chodzi o Turcję, to wszystkie niezbędne informacje znajdują się TUTAJ.
Sytuacja lotniska
W 2020 roku port lotniczy w podrzeszowskiej Jasionce obsłużył 70 proc. mniej pasażerów niż w 2019 roku.
Aktualnie z lotniska (poza cargo) korzystają samoloty Linii Lotniczych LOT, oferujące raz dziennie kurs do Warszawy. Od kwietnia, w zależności od dnia, ma być 2-3 połączenia dziennie.
Lufthansa, Ryanair i węgierski Wizz Air wciąż nie uruchomiły na nowo swoich połączeń.
Warto nadmienić, że lotnisko w Jasionce otrzyma w ciągu dwóch najbliższych lat z Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” 40 mln zł. Dzięki tym funduszom lotnisko ma m.in. zmodernizować systemy kontroli bezpieczeństwa i łączności, zakupić nowoczesne maszyny i urządzenia lotniskowe, zredukować energochłonność oświetlenia oraz rozbudować lotniczą stację paliw.
rafal.bolanowski@korso.pl
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.