Reklama

„Nowy podkarpacki ład” na lotnisku w Jasionce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

„Nowy podkarpacki ład” na lotnisku w Jasionce - Zdjęcie główne

foto Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Ponad 50 milionów złotych trafi do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Środki zostaną przeznaczone na zwiększenie bezpieczeństwa, ochronę środowiska i cyfryzację.

Ponad 50 milionów złotych – takie środki zostaną przeznaczone na zwiększenie bezpieczeństwa, ochronę środowiska i cyfryzację w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka.  O tym, jak będzie wyglądał program inwestycyjny, mówiono na konferencji prasowej, która odbyła się w Jasionce.

Plan inwestycyjny

Program inwestycyjny będzie realizowany przez najbliższe dwa lata. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” przekaże na ten cel prawie 40 mln zł. Pozostałe środki zapewni port lotniczy. 

Dzięki tym funduszom podrzeszowskie lotnisko zmodernizuje systemy kontroli bezpieczeństwa i łączności, zakupi nowoczesne maszyny i urządzenia lotniskowe, zredukuje energochłonność oświetlenia oraz rozbuduje lotniczą stację paliw. 

- Plan inwestycyjny, który w większości zostanie sfinansowany przez PPL, pozwoli nam stać się lotniskiem nowocześniejszym, lepiej dostosowanym do rosnących oczekiwań przewoźników i bardziej przyjaznym pasażerom. Dzięki temu będziemy mogli aktywnie uczestniczyć w odbudowie ruchu lotniczego w portach regionalnych.

- wyjaśniał Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Spółka zamierza wdrożyć innowacyjne rozwiązania informatyczne, które usprawnią zarządzanie przedsiębiorstwem oraz unowocześnić komunikację z pasażerami. Wśród zaplanowanych inwestycji jest również budowa kolektora, odprowadzającego wody opadowe z terenu portu lotniczego i pobliskich nieruchomości.

„Nowy podkarpacki ład”

Obok inwestycji współfinansowanych przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”,  w tym roku na terenie lotniska w Jasionce rozpoczną się prace związane z budową nowego hangaru i innych obiektów, związanych z bazą techniczną spółki LOT AMS, należącą do Polskiej Grupy Lotniczej.

Krzysztof Sobolewski – poseł na Sejm RP, zwrócił uwagę, że inwestycje lotniskowe wyprzedzają potrzeby logistyczne, które pojawią się wraz z końcem pandemii i umożliwią szybszy powrót do normalności.

- Mamy trudny czas, mamy czas pandemii i walki z wirusem. Ta inwestycja, te 53 miliony, które trafią w ciągu najbliższych dwóch lat do lotniska w Jasionce, to jest taki „nowy podkarpacki ład”. My myślimy już teraz co będzie, jak będziemy się zmagać z rzeczywistością po-covidową. Nie będziemy siedzieć z założonymi rękami, tylko wychodzimy naprzeciw temu, co na nas teraz prześladuje. Będziemy przygotowani do tego, aby wracać do normalności najszybciej, jak tylko się da i to nasze „podkarpackie okno na świat” i jednocześnie „okno świata na Podkarpacie”, poprzez takie inwestycje będziemy otwierać szerzej i pokazywać Polsce i światu, że w Podkarpacie warto inwestować.

– mówił poseł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy