Okazuje się, że w całym województwie podkarpackim jest mnóstwo miejsce o których mówi sie, że są nawiedzone. Na przykład na skraju Woli Mieleckiej jest kompleks opuszczonych budynków. Nazywany jest "Baraniarnią". Miejscowi przekazują kilka opowieści o duchach. Miało dojść tam do morderstwa - zginęła dziewczyna, a po pewnym czasie życie odebrał sobie tam chłopak.
Na pewno jedno z nich to las koło miejscowości Przyłęk, a właściwie cały kompleks leśny za Mielcem ciągnący się w stronę Kolbuszowej to jedna wielka mogiła osób, które zginęły tam podczas drugiej wojny światowej. Ginęli podczas walk lub w obozach. Więźniowie wykorzystywani byli przy pracach w lesie i budowie dróg. Nikt tak naprawdę nie wie ilu ludzi pochowano w tych lasach. W Przyłęku 150 metrów od drogi znajduje się jedno z niewielu rozpoznanych miejsc pochówku ofiar terroru drugiej wojny światowej. Ofiary to Żydzi, zgrupowani w obozie pracy, rozstrzelani i zagrzebani w naturalnym zagłębieniu leśnym. Za sprawą leśnictwa w Przyłęku, miejsce martyrologii zostało uporządkowane oraz otoczone drewnianym ogrodzeniem.
Z kolei wiele legend dotyczy wzgórza Borusz w powiecie jarosławskim. Jedna z legend mówi, że to wzgórze czarownic, w którego trzewiach spoczywają uśpione wiedźmy z dawnych czasów. Kolejna opowiada, że na szczycie tej góry umiejscowiono gród obronny, należący do szlachcica Boruszy. Pewnego razu a osadę napadli Tatarzy. Jego mieszkańców wycięli w pień a gród ograbiwszy spalili. Gródek Borusz jednej nocy zapadł się pod ziemię. Od tego czasu w dzień Wielkiej Nocy kiedy przyłoży się ucho do ziemi, usłyszy się bicie dzwonów.
Legendy o duchach to norma w przypadku zamków choćby tego w Łańcucie. Poznajcie zatem wszystkie nawiedzone miejsca na Podkarpaciu. Może jeszcze słyszeliście o innych podkarpackich miejscach grozy?
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.