Reklama

Prawica mówi "nie dla szantażu Podkarpacia przez Unię Europejską"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: (AFP za pośrednictwem Getty Images)

Prawica mówi "nie dla szantażu Podkarpacia przez Unię Europejską" - Zdjęcie główne

foto (AFP za pośrednictwem Getty Images)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Na godzinę 11 w sali obrad Urzędu Marszałkowskiego zaplanowano początek sesji sejmiku wojewódzkiego. Jednym z punktów obrad ma być przyjęcie stanowiska uchylającego podkarpacką uchwałę "anty-LGBT". Przeciwko temu rozwiązaniu protestują środowiska prawicowe Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro oraz Konfederacji i Młodzieży Wszechpolskiej.

Przypomnijmy, że w sobotę, 25 września, informowaliśmy o projekcie stanowiska zarządu województwa, który trafił do analizy przez radnych wojewódzkich. Proponowany projekt pod nazwą: "Podkarpacie to region utrwalonej tolerancji" uchyla "uchwałę Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 27 maja 2019 r. w sprawie przyjęcia stanowiska Sejmiku Województwa Podkarpackiego wyrażającego sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii tak zwanych ruchów LGBT". Sprawa rozchodzi się o unijne pieniądze dla naszego regionu. Komisja Europejska zarzuca pięciu polskim samorządom nietolerancję wobec mniejszości seksualnych i blokuje nawet 26 milionów euro. Przeciwko takiej decyzji Unii Europejskiej protestują środowiska prawicowe.

Chronić rodzinę i wartości chrześcijańskie

- Nie możemy pozwolić na to, aby Unia Europejska szantażowała nasze samorządy, narzucając obowiązek przyjmowania wartości sprzecznych z naszą kulturą i tradycją! Musimy chronić rodziny, dzieci i ich rodziców przed narzucaniem sztucznych wzorców zachowań!

- mówił w poniedziałek, tuż przed rozpoczęciem sesji sejmiku województwa, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

- Musimy strzec wartości, w które wierzymy, a także polskiej rodziny, która jest podstawą naszego całego społeczeństwa! Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami w oparciu o wolność religijną, swobodę sumienia i w trosce o zachowanie prywatności.

- dodawał. 

Marcinowi Warchołowi wtórowała partyjna koleżanka, podkarpacka posłanka, Maria Kurowska, która zaznaczała, że przyjęta w 2019 roku uchwała "anty-LGBT" jest zgodna z Konstytucją. 

Zdaniem wiceministra i posłanki podkarpackie szkoły narażone będą na promowanie ideologii LGBT. 

- Będzie podobnie jak w Warszawie za Rafała Trzaskowskiego! A na Podkarpaciu nie życzą sobie tego rodzice i dzieci.

- grzmiał wiceminister.

Radny Kotula: polityczna tandeta naszego marszałka

W ostrzejszym tonie wypowiada się niezrzeszony radny Jacek Kotula. Jak zwykle uderza on bezpośrednio w marszałka województwa Władysława Ortyla.

- Dwa lata temu PiS w Rzeszowie, pod rządami marszałka Ortyla, postanowił, że Podkarpacie będzie bastionem zdrowej rodziny i normalności i jako drugi w Polsce sejmik wprowadził uchwałę  promującą zdrową rodzinę opartą o małżeństwo kobiety i mężczyzny. Po dwóch latach ten sam marszałek Ortyl chce zdradzić katolików i patriotów na Podkarpaciu i wprowadza w tajemnicy w pośpiechu uchylenie tamtej uchwały.

- mówił radny. 

Jacek Kotula nie ufa działaniom Unii Europejskiej.

- Marszałek wierzy naiwnie, że Brukseli chodzi o bliżej niesprecyzowane sformułowania z naszej poprzedniej uchwały i jak ich nie będzie, to pieniądze popłyną szerokim strumieniem, bez dalszych żądań Brukseli.

- uzupełniał.

- To jest polityczna tandeta naszego marszałka.

- skierował ostre słowa do Władysława Ortyla, marszałka województwa podkarpackiego.

"Mówimy dość!"

- W uchwale z 2019 roku (uchwała anty-LGBT - przyp. redakcja) nie ma nic, co stanowi dyskryminację. Nie zgadzamy się na ataki na naszą suwerenność, nie zgadzamy się na presję Unii Europejskiej. mówimy dość!

- mówił lider Młodzieży Wszechpolskiej na Podkarpaciu Marcin Kowalski.

- Konfederacja zawsze jest w obronie wolności praw człowieka i polskiej Konstytucji. Musimy dbać o polską rację stanu, o nasze tradycyjne wartości. Wzywamy radnych, żeby nie uchylali uchwały, którą przyjęli dwa lata temu.

- mówił Jacek Ćwiąka, z biura poselskiego Grzegorza Brauna.

Jak zachowają się radni wojewódzcy z Prawa i Sprawiedliwości? Czy uchylenie uchwały "anty-LGBT" dojdzie do skutku. Decyzję poznamy w ciągu kilku najbliższych godzin. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy