Reklama

Nowe informacje o losie chłopca, który płacząc przekroczył przejście graniczne w Medyce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Straż Graniczna

Nowe informacje o losie chłopca, który płacząc przekroczył przejście graniczne w Medyce - Zdjęcie główne

Chłopiec z Medyki jest bezpieczny | foto Straż Graniczna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie We wtorek (8 marca) Straż Graniczna przedstawiła nowe informacje o losie kilkuletniego chłopca, który płacząc przekroczył granicę w Medyce.

Przypomnijmy, że amerykańska telewizja CNN przekazała dramatyczną relację z przejścia polsko - ukraińskiego w Medyce. W materiale filmowym widzimy chłopca, który płacząc, przekracza granicę w Medyce. W relacji stacji czytamy, że był on "najwyraźniej sam". 

Przez cały wtorek staraliśmy się ustalić szczegóły o losie chłopca. Przy tysiącach uchodźców dziennie przekraczających granicę, było to niezwykle trudne. Jednak tego samego dnia po południu Straż Graniczna przekazała najnowsze ustalenia o zapłakanym chłopczyku. Okazuje się, że w ucieczce z Ukrainy towarzyszy mu rodzina. 

- Na przejściu granicznym w Medyce dostał od funkcjonariuszy słodkie upominki. On i jego rodzina są bezpieczni w Polsce - informuje Straż Graniczna. 

4-letni Walerij, podobnie jak tysiące innych dzieci, stał się symbolem wojny na Ukrainie. Tułaczka, ucieczka, płacz to nierzadki widok wśród uchodźców. 

Tylko do naszej redakcji wpłynęło kilka maili z ofertą pomocy chłopcu. To świadczy, że nie jesteśmy obojętni na pomoc innym, zwłaszcza dzieciom.

Codziennie granicę z Polską przekracza około 70 tysięcy uchodźców wojennych z Ukrainy. Szacuje się, że już 1,3 miliona mieszkańców Ukrainy dotarło do naszego kraju. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy