Reklama

Pomoc Ukrainie. Gdzie wpłacić pieniądze? Lista sprawdzonych zbiórek i organizacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Pomoc Ukrainie. Gdzie wpłacić pieniądze? Lista sprawdzonych zbiórek i organizacji - Zdjęcie główne

Gdzie wpłacić pieniądze na pomoc Ukrainie? Lista sprawdzonych organizacji | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiega końca drugi tydzień wojny na Ukrainie, a pomoc naszym sąsiadom staje się coraz bardziej niezbędna. Także ta finansowa. Oto lista zbiórek i organizacji, które warto wesprzeć.

Liczba uchodźców, którzy uciekli z Ukrainy przekroczyła we wtorek 2 miliony osób. Straty materialne już liczy się w dziesiątkach miliardów dolarów. Nawet jeśli w najbliższych dniach dojdzie do zawieszenia broni, Ukraina jeszcze długo będzie potrzebować naszej pomocy.

Jeśli zastanawiacie się, gdzie bezpiecznie wpłacić pieniądze, przedstawiamy listę jedenastu sprawdzonych organizacji i organizowanych zbiórek. Gwarantują one, że finansowa pomoc trafi do najbardziej potrzebujących. 

1. Polska Akcja Humanitarna

PAH jest na terenie Ukrainy od początku konfliktu zbrojnego w obwodach donieckim i ługańskim. W tej chwili zbiórka pieniędzy przeznaczona jest na bezpośrednią pomoc uchodźcom. Zarówno tym, którzy po opuszczeniu swoich domów pozostali na Ukrainie, jak i uciekinierom znajdującym się już w Polsce.

Pieniądze można wpłacać za pomocą strony siepomaga.pl – SOS UKRAINA

2. Polski Czerwony Krzyż

PCK, podobnie jak PAH, organizuje pomoc humanitarną dla Ukrainy od 8 lat. W tej chwili to głównie zakup żywności i materiałów opatrunkowych oraz rzeczy niezbędnych do zorganizowania miejsc dla uchodźców. 

Pieniądze można wpłacać na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA”. Szczegóły na stronie: PCK. Na pomoc Ukrainie!

3. Caritas Polska

Po wybuchu wojny na Ukrainie Caritas Polska przekazał 100 tys. zł i 100 tys. euro na bieżące działania ukraińskich placówek Caritasu. I uruchomił zbiórkę, której celem jest m.in. zakup artykułów pierwszej potrzeby oraz wsparcie psychologiczne uchodźców. 

4. UNICEF

To organizacja pomagająca najmłodszym. Jej przedstawiciele przebywają na Ukrainie i współpracują z lokalnymi partnerami. W tej chwili dotacje przeznaczone są przede wszystkim na zapewnienie dzieciom bezpiecznych schronień, wsparcia psychologicznego, opieki medycznej, czystej wody i środków higienicznych.

Pomóc można poprzez stronę: UNICEF – Pomóż dzieciom na Ukrainie!

5. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce

To również pomoc dla dzieciaków, w dodatku tych, które potrzebują jej najbardziej – opuszczonych i osieroconych. „Trwająca wojna, związany z nią lęk, poczucie bezsilności to kolejne wstrząsające doświadczenie, z którym przyszło im się mierzyć” – czytamy na stronie stowarzyszenia.

Żeby wpłacić pieniądze, wystarczy zajrzeć na: SOS dla Dzieci Ukrainy

6. Fundacja Pomagam.pl

Celem jest pomoc dla osób pozostających na miejscu, w ogarniętej wojną Ukrainie. Pieniądze przeznaczone będą dla ukraińskiej organizacji zajmującej się pomocą humanitarną. Zbiórka prowadzona jest we współpracy z Fundacją "Nasz Wybór", która działa na rzecz Ukraińców w Polsce od 2014 roku.


WIDEO: Dramat kobiet i dzieci z Ukrainy na przejściu w Medyce


7. Fundacja Ocalenie

Ocalenie pomaga uciekinierom rozpocząć nowe życie w Polsce. "Pomagamy znaleźć i wyremontować pokój lub mieszkanie, wypełniamy dokumenty, prowadzimy psychoterapię, uczymy polskiego, udzielamy pomocy prawnej" - informuje fundacja.

Link do zbiórki pieniędzy: Fundacja Ocalenie

8. Fundacja Służby Ratunkowe RP

Ta fundacja wspiera m.in. działalność Zespołu Wsparcia Międzynarodowych Działań Medycznych Zintegrowanej Służby Ratowniczej. To grupa ratowników w każdej chwili gotowa wyjechać w rejon konfliktu, by wzmocnić działania lokalnych służb medycznych. 

Tu wpłacisz pieniądze - Wojna na Ukrainie - wsparcie medyków

9. Polska Misja Medyczna

Wierzymy w świat, w którym pomoc medyczna dociera do każdego – to jedno z haseł, które przyświeca Polskiej Misji Medycznej. Pieniądze na Ukrainę zbierane są na stronie PMM – Chcę pomóc. Zakupione za nie zostaną m.in. zestawy opatrunkowe i sprzęt ratunkowy. Dofinansowany też będzie transport medyczny na Ukrainę.

10. Batalion Medyczny "Hospitalieri" 

Kolejne wsparcie pomocy medycznej. W tym przypadku na działający na ukraińskim froncie Szpitalny Batalion Medyczny. O tym, jak wspomóc ratowników na pierwszej linii – w poście Hospitalieri.

11. Narodowy Bank Ukrainy

Tu też można wpłacić pieniądze na bezpośrednią działalność frontową, a konkretnie na Siły Zbrojne Ukrainy. Wystarczy karta kredytowa.

* * * * *

Informacje o tym, gdzie jeszcze można wpłacić pieniądze na pomoc Ukrainie znajdzie m.in. na stronach pomagamukrainie.gov.pl   oraz zajmującej się pomocą uchodźcom Grupy Granica.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy