Reklama

Jacek Jaworek na Podkarpaciu? Nowe ustalenia śledczych!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: policja

Jacek Jaworek na Podkarpaciu? Nowe ustalenia śledczych!  - Zdjęcie główne

foto policja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Wciąż trwa policyjna obława za mordercą trójki osób w Borowcach pod Częstochową. Jacek Jaworek poszukiwany jest czerwoną notą Interpolu. W ostatnich kilkudziesięciu dniach na Podkarpaciu odebrano kilka sygnałów, że był tutaj widziany. Pojawiły się nowe okoliczności.

Od początku lipca trwa policyjna obława za Jackiem Jaworkiem, mordercą swojego brata, jego żony i syna, we wsi Borowce pod Częstochową. Szukają go śledczy w całej Polsce, ale i nie tylko. Pojawiły się nowe scenariusze, co mogło się stać z brutalnym sprawcą zabójstwa.

Tylko w ostatnich tygodniach na samym Podkarpaciu było kilka zgłoszeń, o tym, że zauważono poszukiwanego Jacka Jaworka.

Najpierw policję postawiono na nogi, gdzie w okolicy Jeziora Tarnobrzeskiego, Jaworek widziany miał być na motorze.

Następne zgłoszenia dotyczyły Zagorzyc pod Sędziszowem Małopolskim oraz Dębicy. 

Ostatnie, co prawda nie na Podkarpaciu, lecz w naszej okolicy, dotyczyły Tarnowa. 

Wszystkie te zgłoszenia się nie potwierdziły. 

- Każdy sygnał jest sprawdzany.

- mówiła nam Anna Klee-Bylica z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Niestety ludzie ciągle się boją, nie potrafią zaufać policji. Tak jest w przypadku mieszkańców Zagorzyc, o których pisaliśmy TUTAJ.

Poszukiwania Jacka Jaworka trwają już ponad 8 tygodni. Nie natrafiono na żaden ważny ślad, który pomógłby rozwiązać zagadkę, co się z nim stało.

Jak ustalił Onet w rozmowie ze śledczymi, którzy dążą do znalezienia mordercy z Borowców, najnowsze informacje wskazują, że Jaworek może przebywać za granicą. 

Odmienne zdanie przedstawia były policjant z Komendy Stołecznej Policji. 

 - Jestem pewny na 99 procent, że on się zastrzelił, albo powiesił. Za kilka tygodni lub miesięcy znajdziemy jego zwłoki w stanie totalnego rozkładu. Gdyby w zabójstwie chodziło o naprawdę duże pieniądze, to on miałby plan ucieczki za granicę.

 

- mówił, w wypowiedzi dla citybuzz.pl, były policjant ds. Terroru Kryminalnego i Zabójstw KSP Dariusz Loranty.


W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna mógł się przebrać.

Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów. Uwaga! Poszukiwany może posiadać broń palną! Może próbować ucieczki! Może zachowywać się agresywnie!

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył w piątek nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informacje, które pomogą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało (nie wykluczone, że mężczyzna nie żyje). Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255, albo z najbliższą jednostką Policji tel. alarmowy 112.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy